Nemcsak pénzért, hanem ingyen sem kelt el a gyermek-háziorvosi praxis, amikor az önkormányzat próbált jelentkezőt találni rá Szőregen – írta a Népszabadság. Ennek nyomán a betegeket szétosztották az újszegedi, Korondi utcai gyermek-háziorvosi rendelő orvosai között.
Ebben a körzetben több mint 700 gyermeket tartanak nyilván, ám a Korondi utcai doktornő szerint a praxis csak 450 kártyával rendelkezett. Makó Gabriella úgy tudja, eddig csak olyan körzetek szűntek meg, ahol az átlagnál alacsonyabb volt a kártyaszám, például mert betegeskedett az orvos. A gyermek-háziorvosok életkora magas, a szegediek fele is túl van már a nyugdíjkorhatáron. Kevés fiatalt képeznek, de ők sem szívesen mennek ki az intézményekből. Egy átlagos kártyaszámú körzetben a felemelt kártyapénzből meg lehet élni, de sokkal rosszabbul, mint külföldön ugyanebből a munkából.
A Népszabadság azt írja, dr. Szilárd András, a Háziorvosok Csongrád Megyei Egyesületének elnöke szerint a kisebb települések önkormányzatai támogatják, hogy megmaradjon a háziorvosi praxis, a szegedi önkormányzat viszont inkább felosztotta azt, amelyiknek nem akadt gazdája. Az egyesületi elnök szerint a „finanszírozás az állam dolga lenne, de az mindig csak annyit ad, amennyi utolsó szalmaszálnak elegendő". Mint mondja, ez inkább társadalmi, mint szakmai kérdés: a fiatalok későn vagy egyáltalán nem vállalnak gyereket, a fiatal gyermekorvosok pedig nem maradnak itthon.