L. Simon feleségének vásárlása bíróságon köthet ki

Mutyi a Velencei-tónál – az LMP és a Jobbik is feljelent.

MTI
2016. 01. 11. 12:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sallai R. Benedek LMP-s politikus hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: független értékbecslővel kívánta alátámasztani állítását, miszerint L. Simonék áron alul jutottak földhöz, ám az általa megkeresett négy emberből egy sem vállalta az elárverezett állami termőföld értékének meghatározását.

Sallai R. Benedek emellett közölte, a természetes személyekhez kötötten maximalizálná a mezőgazdasági támogatásokat, mert, mint mondta, jelenleg többen úgy játsszák ki a korlátokat, hogy a birtokot több vállalkozásra osztják.

Hozzátette: a birtokmaximumot is háztartásonként, nem pedig egyénenként határozná meg, jelenleg ugyanis egy háromgyermekes család akár 1500 hektárnyi területen is gazdálkodhat.

A politikus bírálta a fideszes Győrffy Balázs agrárkamarai elnököt, aki szerinte a saját törvénymódosításának a kedvezményezettje: olyan földet vásárolt, amelyen igen alacsony bérleti díjért gazdálkodnak, így annak díját annak a Ptk.-módosításnak köszönhetően emelheti meg, amelyet többszöri nekifutásra fogadott el a parlament.

Sallai R. Benedek leszögezte: az állami földek privatizációját továbbra is a közvagyon elrablásának tartja.

A Jobbik vagyonnyilatkozati eljárásokkal és feljelentésekkel kezdeményezi az általuk gyanúsnak tartott állami földárverések kivizsgálását. Magyar Zoltán, az ellenzéki párt parlamenti képviselője hétfőn Budapesten tartott sajtótájékoztatóján elmondta, minden olyan esetben feljelentést tesznek, ahol arról kapnak tájékoztatást, hogy valaki a törvényben előírt 300 hektáros maximumnál több földre tesz szert.

A Jobbik emellett a parlamenti képviselők és családtagjaik esetében vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez annak kiderítésére, hogy milyen forrásból finanszírozták a földvásárlást. Magyar Zoltán példaként említette L. Simon László államtitkár feleségét, akinél elmondása alapján azért kezdeményeznek vizsgálatot, mert 246 millió forint értékben vásárolt termőföldet.

A Jobbik szintén vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszternél, akinek családja szerintük 150 millió forint értékben vett földet, míg Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester esetében akkor tesznek feljelentést, ha kiderül, valóban 300 hektárnál több földre tett szert az árveréseken.

Magyar Zoltán kitért arra is, hogy szerintük Győrffy Balázs, az agrárkamara elnöke korábban úgy kezdeményezte sikeresen a földtörvény módosítását, hogy az a földárverések után kedvező helyzetet teremtsen számára.

A Blikk a legutóbb arról írt, hogy a miniszterelnökségi államtitkár párja már nemcsak a Velencei-tó partján jutott földhöz, hanem Gárdonyban egy közel 200 hektáros, Seregélyesen egy 36 hektáros, Nadapon pedig 10 hektár területet szerzett meg az állami árverésen. Az újabb parcellákért L. Simon Lászlóéknak összesen 281 millió forintot kellett fizetniük – számolt be a Hír TV.

A miniszterelnökhöz közel álló gázszerelő/polgármester, Mészáros Lőrinc is nyakig benne van a földbizniszben. A legutóbbi hír szerint a megengedett 300 hektárnál egy jó százassal több pottyant az ölébe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.