Ennek eredményeit ismertetve Orbán Viktor az Országház Delegációs termében sajtótájékoztatón elmondta: régen szolgálhatott olyan jó külpolitikai hírrel, mint ma, hiszen nagyon eredményes tárgyaláson vannak túl. Hozzátette: a két ország közti jó viszony történelmi, földrajzi és gazdasági alapjai megvannak, ám a szükséges politikai alapok meggyengültek. Azonban mind a két politikus úgy gondolja, hogy a két állam és a két nép közti kapcsolatok a pártkapcsolatok felett állnak – hangsúlyozta.
A magyar miniszterelnök kitért arra is, hogy Ausztria Magyarország második legfontosabb kereskedelmi partnere: a 2015-ös évben 10 milliárd eurót is meghaladta a forgalom, és háromezer osztrák cég dolgozik Magyarországon. A jövőben is erre építjük az együttműködést – szögezte le Orbán Viktor, és hozzátette: a történelmi, gazdasági és földrajzi alapok mellett egy új fejezet megnyitásához szükséges politikai alapokat is lefektették.
A migrációs helyzettel kapcsolatban Orbán úgy fogalmazott: mindenkit, aki Magyarországon lépett be először az Európai Unió területére és Ausztriában tartózkodik, visszaveszünk. Kérdésre válaszolva közölte: nem számít, hány emberről van szó, mert vissza tudjuk szállítani őket a származási országba, ami ebben az esetben elsősorban Koszovót és Albániát jelenti. Kitért arra is, hogy – véleménye szerint – az osztrák–magyar határ védelmének legjobb módszere a szerb határ védelme.
Ugyancsak kérdésre válaszolva azt mondta: csak annyi embert tud hazánk összesen beengedni, akiknek az ellenőrzését le tudjuk folytatni, mivel a terrorveszély kockázatát el akarjuk kerülni.
Christian Kern osztrák kancellár közlése szerint a látogatás fő célja az volt, hogy új fejezet nyíljon a közös kapcsolatokban, és ne a múlt problémáira tekintsenek vissza, hanem az elkövetkező időszak kihívásait oldják meg. Hozzátette: bár egyes kérdésekben eltérnek a vélemények, szerinte sikerülni fog az átláthatóbb, jobb együttműködés megkezdése.
Kitért arra is, hogy Ausztria – első lépésként – húsz rendőrt küld a szerb–magyar határra, valamint szakértői bizottságot jelöl ki arra vonatkozóan, miként tudnák bővíteni a támogatást. Ennek részét képezheti egyebek mellett az utak építése, a táborok felállítása és a higiéniai lehetőségek biztosítása is.