Nemet kell mondani a migrációra, meg kell védeni a határokat, az európaiak biztonságát pedig garantálni kell – sürgette a politikus, aki szerint az Európai Unió álszent magatartást folytat, ha továbbra is a befogadás politikáját képviseli.
Kósa Lajos mindezek miatt szükségesnek nevezte, hogy a magyarok véleményt mondhassanak az október 2-ai kvótareferendumon, amelyen reméli, minél többen részt vesznek, és nemet mondanak a kényszerbetelepítésre.
A frakcióvezető kifejtette: az elmúlt időszak európai terrorcselekményeinek mindegyikéről kiderült, hogy „migrációs hátterű”, ráadásul Európában „a migráció kezdete óta ugrásszerűen nőtt a nők elleni erőszakos cselekmények száma”.
Az érkezők döntő többsége illegális bevándorló – folytatta –, „aki eleve tudatos törvénysértéssel kezdi az életét az EU-ban”, a migrációs nyomás pedig nem csökken, több millióan akarnak Európába jönni.
„Ha segíteni akarunk ezeken az embereken, akkor nem Európában kell rajtuk segíteni, hanem azokon a területeken, ahol ők élnek” – tette hozzá Kósa Lajos.
Arra a kérdésre, hogy hány állami vezető utazik a riói olimpiára, Kósa Lajos azt válaszolta: nem tudja a pontos számot, de a sajtóból úgy értesült, heten – köztük az állam- és a kormányfő –, ami szerinte nem nagy létszám. Megjegyezte, egy olimpia megrendezésére pályázó ország esetében lehet, hogy akár még több is elképzelhető lenne.
Az egyes útépítések leállításáról, elmaradásáról szóló sajtóhíreket – szintén kérdésre – légből kapottnak minősítette. Elmondta: olyan beruházások előfordulnak, amelyeknél tervezési problémák merültek fel, de olyan útépítési tervről nincs tudomása, amelyet végleg töröltek volna.