A Budapest Pride szervezésében tartott pódiumbeszélgetésről a kormánypártok – nem először – egyéb elfoglaltságra hivatkozva maradtak távol, a Gyurcsány-párt pedig azért nem jelent meg, mert mint közölték, nem vesznek részt olyan vitán, amelyen a Jobbik is képviselteti magát. Utóbbi párt nevében Mirkóczki Ádám jelent meg. Amint várható volt, a fő nézetkülönbség közte és az öt másik párt – MSZP, LMP, Liberálisok, Együtt, PM – képviselői között volt. Rajtuk kívül meg kellett küzdenie Bombera Krisztinával is, akit moderátorként jelentettek be, de saját álláspontjának is rendre hangot adott.
Két fiatal hangosbeszélővel és egy MIÉP-es felirattal tiltakozott a beszélgetés ellen. A rendzavarók tiltakozásáról csak annyi derült ki, hogy ők nem lennének a Jobbikhoz hasonlóan megengedők, és mindenképpen betiltanák a Budapest Pride-ot. Mielőtt ennél többet mondhattak volna, a rendezők villámgyorsan eltávolították őket a teremből.
Mirkóczki Ádám tehát az eszmecsere során egyedül védte tulajdonképpen minden jelenlévővel szemben saját és pártja melegházasságot elutasító véleményét. A politikus nyomatékosította, álláspontjuk világnézeti alapon áll, ennek megfelelően nem változik, és még akkor sem fog, ha egyszer a magyar lakosság 90 százaléka fogja támogatni az ilyen irányú változásokat. A jobbikos értékrend szerint egy családhoz férfi és nő kapcsolatára van szükség, ahogy a történelemben mindig, elsődleges célja pedig az utódnemzés – ismertette a politikus. Szerinte ez attól függetlenül így van, hogy egyes házaspárok nem tudnak vagy nem akarnak gyereket vállalni. Szociológusi végzettségét megemlítve azon meggyőződését is előadta, miszerint a homoszexualitás nem genetikai eredetű, és – csakis önkéntes alapon – megváltoztatható.
„Nagyon sok kiskutyát kell megsimogatnia Vona Gábornak, hogy ezt a kijelentést feledtesse” – élcelődött erre az Együtt elnökségi tagja, Spät Judit. A PM-et képviselő Barabás Richárd ugyancsak cáfolta Mirkóczki szavait, szerinte „a szélsőjobb szemlélete mögött nem értékrend, hanem tudatlanság és félelem áll”.
A házassági jogegyenlőség mellett érvelők között véleménykülönbség két ponton volt tetten érhető. Az egyik, hogy a választási kampány témájává kell-e tenni a kérdést. Az MSZP-s Tüttő Kata szerint nem, az ügynek csak ártana, ha a szavazatokért folyó csatározás szintjén folyna róla diskurzus. A másik felvetés arról szólt, előbb kell-e a jogszabály-változtatásokat végrehajtani, és majd ez hozza-e meg a többi ember elfogadását. Az LMP-t képviselő Gál József szerint ennek fordítva kell lennie. Mint mondta, a lakosság véleményére tekintettel kell lenni, mert nem sokat ér a jogkiterjesztés, ha a társadalom elutasító.