Semjén: A Naffa család ügye mutat rá arra, hogy jól működik a rendszer

A miniszterelnök-helyettes azt mondta, ő nem lobbizott a családért, csupán a feladatát végezte.

MN
2018. 01. 17. 7:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem volt szeplőtlen Zaid Naffa, de ez nem befolyásolta, hogy a nemzetbiztonsági átvilágításon megbukott tiszteletbeli jordán konzul testvérei magyar állampolgárságot kapjanak – jelentette ki Semjén Zsolt. A miniszterelnök-helyettes a Hír TV-nek azt mondta: ő nem lobbizott a családért, csupán a feladatát végezte, amikor állampolgársági kérelmüket – a külügyminisztérium kérésére – az államfőhöz továbbította.

A kereszténydemokrata politikus szerint épp a Naffa család esete mutat rá arra, hogy milyen jól működik a magyar rendszer.

„A Naffa család tekintetében, ahol biztonsági kockázat volt, azt a titkosszolgálatok jelezték, következésképpen le is blokkoltam az egészet. Következésképpen az illető nem kapta meg, hiába javasolta egy arra hivatott állami szerv” – magyarázta Semjén.

Hozzátette: miután „találat” volt, és „úgy tűnik, hogy esetleg szeplők voltak”, nem is kapta meg az állampolgárságot. „Azért azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy ha egyébként a külügyminisztérium fontosnak tartja, hogy az illető megkapja (az állampolgárságot), és egyébként nincs ilyen természetű kizáró ok, akkor csak azért ne kapja meg, mert a testvérének voltak szeplői. Ez olyan, mint ha azt mondanák, hogy például önt nem veszik fel az egyetemre, mert az unokatestvére elcsent egy Sport szeletet a közértből” – fogalmazott.

Mint megírtuk, „messzemenően támogatta” a kormány egyik legkedvesebb arab üzletembere, Zaid Naffa testvéreinek honosítási kérelmét Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes. Lapunk az LMP-s Demeter Márta iratbetekintésére hivatkozva írta meg, hogy az érintett Tarik Naffa és Huda Naffa meg is kapta a magyar állampolgárságot még 2014-ben.

A két testvér közül Tarik Naffa személye egyébként különösen érdekes. Ugyanis – ahogy Demeter Márta kiderítette – ő is eljárt annak érdekében, hogy a nemzetközi körözés alatt álló szaúdi, tavaly januárban elhunyt Ghaith Pharaon tartózkodási engedélyt kapjon Magyarországon.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.