Gyurcsány: Szeretném, ha feljelentenének

A bukott miniszterelnök szerint ez lenne a legjobb, ami történhet egy ilyen ügyben.

MNO
2013. 10. 18. 9:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demokratikus Koalíció (DK) elnöke, az MSZP egykori vezetője erről péntek reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában beszélt egy hétfői pódiumbeszélgetésen tett kijelentése kapcsán. Akkor az MSZP finanszírozására utalva azt mondta: „én voltam ennek a pártnak az elnöke, sok helyről vándorolt oda a pénz, Európából nem nagyon, ahonnan meg vándorolt, azt meg jobb, ha nem tudjuk”. Erre a szocialisták akkori pénztárnoka, Puch László közölte, hogy Gyurcsány örök életében hülyeségeket beszélt, és emlékeztetett rá, hogy a bukott miniszterelnök volt az, aki aláírta a mérleget, tehát utána tudott volna nézni a szabálytalanságoknak.

Gyurcsány ezt követően már megpróbálta szétteríteni az ügyet, és inkább a politikai rendszer egészét vádolta mutyizással. A Hír TV-nek aztán megint az általa egykor vezetett MSZP-t gyanúsította a DK elnöke, amikor beismerte, hogy a szocialisták trükköztek a kampánypénzekkel az ő ideje alatt. Azonban arra már nem volt hajlandó válaszolni, hogy az MSZP-t ki és mekkora összegekkel pénzelte.

386 millió kontra sok milliárd

Gyurcsány Ferenc pénteken a Kossuth Rádióban megint általánosításba kezdett: „világos volt, hogy 386 millió forintból nem lehet kampányt csinálni”. A nagy pártok sok milliárd forintot költenek a kampányra – mondta a DK elnöke, hozzátéve, ezek „homályos eredetű pénzek”, amelyekről nem készültek hivatalos elszámolások. A volt kormányfő azt mondta: nem tudják, hogy ez bűncselekmény-e, de az biztos, hogy sértette a pártok finanszírozásának „alapszabályát”. Mindezt azonban Gyurcsány Ferenc szerint rajta kívül soha senki nem akarta vizsgálni.

Gyurcsány kérdésre válaszolva kijelentette: szeretné, ha feljelentenék. „Ez lenne a legjobb, ami történhet egy ilyen ügyben” – fogalmazott, kifejtve: egy bírósági eljárásban a tanúk igazmondásra vannak kötelezve, és így talán „közelebb jutnának a valósághoz”. Szerinte „ennek nem örülne a mai kormánypárt”.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.