Már 23 ezer fő oltására alkalmas ampullamennyiség érkezett hazánkba

Ezen a héten érkezik meg a Pfizer oltóanyag is, amelyet minden megyei kórház megkap majd.

Hertelendy Gábor-Kreft-Horváth Márk
Forrás: M12020. 12. 29. 12:01
A koronavírus elleni oltóanyag a Dél-pesti Centrumkórházban 2020. december 27-én Fotó: MTI/Balogh Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője elmondta, hogy megérkezett az első Pfizer vakcinaszállítmány, amely 9750 adag oltóanyagot tartalmaz. A szakember hangsúlyozta, hogy jövő évtől további 25 kijelölt ponton folytatódik az egészségügyi dolgozók beoltása, 2021 első felében pedig további oltóanyagok engedélyezése várható. Nem a védőoltásoktól kell tartanunk, hanem a betegségektől.

Újságírói kérdésre Galgóczi Ágnes elmondta:

eddig 23 ezer fő oltására alkalmas ampullamennyiség érkezett hazánkba. Kiemelte, hogy aki több mint három hónapja esett át a fertőzésen, annak erősen ajánlott az oltás beadatása.

– Ezen a héten érkezik meg a Pfizer oltóanyag, amelyet minden megyei kórház megkap majd – zárta szavait.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.