Nagyon sokat segít a konferencia az iskolában dolgozó védőnőknek és iskolaorvosoknak, hiszen olyan témakörökre fókuszálhatunk, amelyekről ritkán beszélünk vagy amelyekről keveset tudunk. Az itt elhangzó részletes információknak hála a kolléganők könnyebben tudják végezni a munkájukat a mindennapokban
– hívta fel a figyelmet a tanévnyitó iskola-egészségügyi konferencia fontosságára Patik Edit, a MAVE szakmai alelnöke.
A konferenciát 17. alkalommal rendezték meg, hogy segítsék az iskola-egészségügyben dolgozók közös gondolkozását, megbeszéljék az aktuális problémákat és megismerjék a sikeres, hatékony szakmai és szakmaközi gyakorlatot neves, hazai előadók közreműködésével.
A Szakmai Továbbképző Konferencia szervezője a Magyar Védőnők Egyesülete 31 évvel ezelőtt alakult, hogy országos szinten támogassa a védőnők szakmai tevékenységét, a lakosságot, különösen a gyermeket váró és nevelő családokat, valamint magas színvonalon láthassák el a nevelési és oktatási intézményekben tanuló gyermekeket és fiatalokat.
Céljuk továbbá, hogy javítsanak a magyar lakosság életminőségén, hozzájáruljanak a védőnői hivatás társadalmi elismertségének növeléséhez. Ehhez nyújt jelentős szakmai segítséget az évről évre megrendezett szakmai konferencia.
Ahogyan arról Patik Edit iskolavédőnő, szakmai alelnök a lapunknak adott interjúban beszámolt, az elmúlt időszak statisztikai adatai alapján csaknem négyszáz betöltetlen védőnői körzetet tartanak számon napjainkban Magyarországon. Elmondta: közel ötezer védőnő van hazánkban, ebből tudomásuk szerint 4400-an dolgoznak aktívan, tehát tíz százalék hiányzik a rendszerből, és ez komoly kihívást jelent számukra. Mint mondta: egyes főállású iskolai védőnőkhöz ezer gyermek tartozik és ez a szám helyettesítés esetén a kétezret is elérheti.