Rendőrségi forrásból megtudtuk, a megszúrt fiú nyolc napon belül gyógyuló, de nem életveszélyes sérüléseket szenvedett, ma délután meg is műtötték. Az iskola MTI-hez eljuttatott közlemény szerint az esetnek semmilyen előzménye nem volt. Hozzátették: a rendőrség vizsgálja az ügyet, az intézmény igazgatója a tantestületet és a diákokat is iskolagyűlésen tájékoztatta a történtekről. A tanulókkal szükség esetén iskolapszichológus foglalkozik, tudatta az iskola.
A Blikk vélhetően a diákoktól úgy értesült, hogy az áldozat, S. Samu a barátnője mellett ült, telefonon filmet néztek, amikor Bertold hozzájuk lépett, és nyakon szúrta a fiút. A támadás után az igazgató több terembe is beszólt, hogy zárkózzanak be, mert Bertold a folyosókon sétálgat. Ott fogták el a kiérkező rendőrök.
A bulvárlapnak arról is beszéltek – vélhetően szintén diákok –, hogy a támadó valamilyen pszichés zavarra utaló tüneteket produkált a hétköznapokon. Néhány hete többen jelezték is: baj fog történni, mert Bertold állítólag azt mondta osztálytársainak, hogy valakit meg fog ölni.
Mindenesetre sem a rendőrség, sem az iskola nem közölt részleteket arról, hogy pontosan hol és hogyan történt a támadás. A miértre aligha ad magyarázatot az iskola azon közlése, hogy semmilyen előzmény nem volt. Az iskolai agressziónak ugyanis a szakemberek szerint mindig van előzménye, amit a legtöbb esetben nem vesznek észre a diákok, a nevelők vagy éppen a szülők, akiknek olykor a saját gyerekük is beszélhet ilyesmikről.
Mindazonáltal a támadó táskájában talált kalapács, olló és maga a kés azt jelezheti, hogy Bertold valóban készült valamire.
Az erőszak biológiai szinten összefüggést mutat az agresszióval, a hormonális kérdésekkel, az idegrendszeri folyamatokkal – mutatott rá lapunknak Hal Melinda klinikai szakpszichológus, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Tanuláskutató Intézetének vezető kutatója, akit a támadás kapcsán kerestünk meg. Hal Melinda szerint klinikai pszichológiai vagy pszichiátriai zavar egyaránt lehetséges a bántalmazó viselkedés mögött, akár hangulat- vagy szorongásos zavar, impulzus- és önkontrollprobléma vagy személyiségzavar révén. Az ilyen cselekedetek háttere igen széles spektrumon képzelhető el.