Kiakadtak az árusok
A lap emlékeztetett, hogy Karácsony Gergely főpolgármester – kihasználva a Covid alatti különleges jogrendet – egy személyben döntött a Csapi (az 1954 óta létező, piacokat működtető fővárosi cég) megszüntetéséről, illetve egy száz százalékban önkormányzati tulajdonú cégbe olvadásáról, ebből lett végül a Budapest Vásárcsarnokai Kft. A baloldali főpolgármester arra hivatkozott akkor, hogy a változtatás spórolás miatt szükséges, így igazgatói pozíciókat, felügyelőbizottságokat, kifizetőhelyeket számolhat fel.
Karácsony arról is beszélt, hogy a változás nem érinti majd sem az árusokat, sem pedig a fogyasztókat. Ehhez képest durván megemelte a díjakat mind a 13 kereskedelmi egységben (piacon). Minden tételt megemeltek 30 százalékkal, és bevezették az úgynevezett üzemeltetési költséget is, ami miatt piaconként eltérő mértékben, de mintegy 40–70 százalékkal emelkedtek az árusok költségei, amivel az őstermelőket tulajdonképpen megfojtják.
Emiatt az óbudai, Kórház utcai zöldségesek közt óriási az elkeseredés és a felháborodás, a Nagycsarnokban az asztallal rendelkezők már a bezárást fontolgatják, de ugyanez a helyzet a Rákóczi téri piacon is a havi szinten jelentkező százezres pluszköltségek miatt.
Újbuda oda-vissza
A Metropol felidézte, hogy Lakos Imre neve nem ismeretlen, jó néhány baloldali vezetésű kerületben dolgozott már, főként a városrészek vagyonát igazgatta. A neve a ferencvárosi rehabilitáció kapcsán lett ismert, hiszen az ő irányítása alatt zajlott a folyamat jelentős része. Igaz, akkor még az SZDSZ-t erősítette, ma már a Gyurcsány Ferenc vezette DK tagja.