Újabb botrány a baloldal vezette Pécsen

Egy önkormányzati cégben nincs olyan személy, akinek a területhez megfelelő végzettsége lenne.

Forrás: BAMA2023. 10. 10. 8:15
 Péterffy Attila Pécs polgármestere (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szocialista–DK-s vezetésű önkormányzat cégének, a Tettye Forrásháznak az igazgatótanácsában nincs olyan személy, akinek lenne kifejezetten közművek működtetésével kapcsolatos végzettsége, de egy baráti ügyvédnek már évek óta helye van az igazgatóságban – írja a Baranya Vármegyei Hírportál. A Tettye Forrásház Pécs és 14 környékbeli település lakóit látja el ivóvízzel, továbbá gondoskodik a pécsi háztartásokban, iparban és 12 környékbeli településen naponta keletkező szennyvíz elvezetéséről, kezeléséről.

A lap emlékeztet: a cég élén több változás is történt, miután Péterffy Attila baloldali polgármester átvette a hatalmat, a korábbi szakmai irányítást eltávolította a vállalat éléről, majd ezt követően a saját maguk által Pécsre hozott vezérigazgató távozott, akinek több konfliktusa is volt a szűk városvezetői elittel.

A cikk szerint a cég igazgatóságát Péterffyék úgy alakították át, hogy abból kikerüljön a közművek üzemeltetésében jártas szakember, Vida János. A Pétáv Kft. ügyvezetőjét ugyanis már két éve eltávolították, helyére a volt MSZP-s alpolgármester fiát, Meixner Barnát, a Biokom igazgatóját ültették.

Szintén a pártos vonalat erősítette a vállalatnál Szabó Szilárd is, aki a Pécsi Vagyonhasznosító korábbi vezéreként tevékenykedett az igazgatótanácsban, és baráti szálak fűztek a pécsi szocialista háttéremberekhez. Szabó azonban a közelmúltban a felmondott, és nemcsak a Vagyonhasznosítót, hanem a várost is elhagyta nyáron.

Helyére a Tettye Forrásház igazgatóságába azt a Hummel Márkot delegálta a baloldal, aki karbantartási vezetőből lett a Zsolnay kulturális negyed igazgatója, és szintén MSZP-s kapcsolatokkal bír.

A cikk szerint a változatlanságot a Tettye Forrásház igazgatóságában a MSZP-s képviselőjelöltséggel, az ügyvédi kamara elnöki posztjával is sikertelenül próbálkozó, rendkívül vagyonos Péterffy-barát ügyvéd, Bodnár Imre jelenti, akinek politikailag közvetlen ráhatása van a vállalat stratégiai döntéseire.

A nemzeti oldal véleménye szerint mindez arról tanúskodik, hogy Péterffyék kockázatosnak tartják, ha egy külsős személy – egy szakember – rálátna az ott zajló folyamatokra. A vármegyei lap kiemelte, hogy az önkormányzat elé került első félévről szóló beszámoló szerint hat hónap alatt 641 milliós veszteséget hozott össze a Tettye Forrásház, ami miatt pedig négyszázmilliós gyorssegélyt kellett adni a cégnek.

Emellett a féléves beszámolóból kiderült, hogy a céges vezetők prémiumára és hűségjutalomra 74 millió forintos céltartalékot képeztek a vállalatnál még ilyen körülmények között is. A vezérigazgató számára pedig olyan prémiumkiírást adtak meg az MSZP–DK-s városvezetők, hogy már 1,27 milliárd alatti év végi veszteség esetén is járhat neki a prémium.

Nemrég lapunk megírta, hogy hiába rendelték be a városházára az önkormányzati cégek vezetőit a pénzügyi és ellenőrzési bizottság ülésére, az öt főből álló grémium három tagja sem jött el a már jóval korábban meghirdetett ülésre. Az ülésen arról is kérdezhették volna a politikusokat, hogy miért fokozták a városi vagyon kiárusítását a Pécsi Vagyonhasznosítónál, hogy a Tettye Forrásház működőképessége vajon fennmaradhat-e az év végéig, valamint a közterület-felügyeletnél történt furcsaságokról és az állítólagos „önkormányzati átvilágításról” is érdeklődhettek volna.

Borítókép: Péterffy Attila pécsi polgármester (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.