Bár egy régi módszer a csúszásveszély ellen, de a járda sózása nagy eséllyel többet árt, mint használ – mutatott rá a Tények. Mint írják, mindenkit a törvény kötelez, hogy a saját ingatlana előtti szakasz csúszásmentesítéséről gondoskodjon, vagy ellenkező esetben bírságra is számíthatnak.
Régi, jól bevált eszköz ilyen esetekben a só, ami alapvetően valóban kitűnően ellensúlyozza a síkosságot, hiszen a járdán lévő csapadékkal keveredve mínusz 15 Celsius-fokos fagyáspontú elegyet alkot.
A sós lé azonban könnyen be tud szivárogni a hézagokon keresztül a talajba, ahol kárt tehet a közművezetékekben, szélsőséges esetben akár csőrepedést is okozhat
– mutatott rá a hírportál. Emellett a járda anyagát is roncsolja a só, mivel a lyukakba kerülő folyadéknak köszönhetően a legközelebbi fagyásnál még jobban repedni kezd az aszfalt, így könnyen lehet, hogy tavasszal szükséges lesz megbontani és javítani.
Az olvadt, sóval keveredett jég maró hatása miatt pedig szinte biztosan megöli a vele érintkező fákat, bokrokat, egyéb növényeket.
Érdemes tehát más alternatívák felé kacsingatni, mint az apró szemű kavics, a homok vagy a faforgács, amennyiben a környezetünket megóva szeretnénk biztonságosabbá tenni a felfagyott járdát – javasolja a Tények.