Ismét diktatúrát kiált Soros György szövetségese

Kati Marton hol a fasiszta, hol a kommunista diktatúra visszatérésének veszélyét látja Orbán Viktorban, de Soros György szövetségese egy új publicisztikájában még az amerikai demokrácia állítólagos széthullását is a magyar kormányfőre vezeti vissza. Kati Marton New York Timesba írt véleménycikke az Action for Democracy Facebook-oldalán is megjelent. Ez a szervezet volt az, amely elsősorban Soros-milliárdokból igyekezett befolyásolni a 2022-es magyarországi választások eredményét.

2024. 12. 03. 14:17
International Women's Health Coalition 2018 Gala Dinner
US-INTERNATIONAL-WOMEN'S-HEALTH-COALITION-2018-GALA-DINNER
Kata Marton Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismét a demokrácia sorsáért retteg Kati Marton. Soros György hazánkat rendszeresen bíráló szövetségese a New York Timesban megjelent véleménycikkében egyebek mellett arról írt, hogy szerinte „Orbán Viktor sarjadó demokráciából új önkényuralmi rezsimmé változtatta Magyarországot”.  A 2022-es magyarországi választások befolyásolására létrehozott Action for Democracy Facebook-oldalán is közzétett írásban Marton abban is tragédiát lát, hogy az amerikai konzervatívok, köztük Donald Trump, a frissen megválasztott elnök, példaképet látnak a magyar kormányfőben. „Nincs senki jobb, okosabb vagy alkalmasabb vezető Orbán Viktornál. Ő egyszerűen fantasztikus” – idézi Trumpot Kati Marton, aki ebből egyenesen a tengerentúli demokrácia leépülését vezeti le. Soros szövetségesének sajátos fanatizmusát mutatja a következő mondata: „Szinte megkönnyebbülés, hogy nem élnek a szüleim és nem látják, milyen irányba megy az USA, vagyis az az ország, amit a legnagyszerűbbnek tartottak a világon.”

Figyelemre méltó, hogy míg Marton azzal rémisztgeti olvasóit, hogy hazánkban és az USA-ban akár ahhoz hasonló önkényuralmi rendszer is létrejöhet, mint ami az 1950-es évek kommunista Magyarországán, addig irigylésre méltó élethelyzetben volt a Rákosi-korszakban. 

A nép ellenségei című családtörténeti könyvében Marton ugyanis azt írja: „Abban az időben, amikor Magyarországon összesen nem volt több mint kétezer személyautó, a szüleim egy lenyitható tetejű Studebakerrel furikáztak. Mintha csak színarany hintóval közlekedtek volna… Mi a nővéremmel hercegkisasszonynak éreztük magunkat a fehér, nyitott Studebakerünkben, míg a szürke tömeg a járdaszélen ácsorogva várta a fekete füstöt okádó rozoga autóbuszokat”.

A könyvből kiderül, hogy Kati Marton szülei – akik az AP és az UPI amerikai hírügynökségek budapesti tudósítói voltak –, úgy jártak sportkocsin az amerikai nagykövetségre, mint a budai, Csaba utcai lakásukhoz közeli Fény utcai piacra, és még abban sem láttak semmi veszélyt, hogy szabadidejükben is amerikai diplomatákkal bridzselnek. Miután az újságíró szülők több koncepciós perről is tudósítottak, az 1950-es évek közepén egy időre bebörtönözték őket, ami abban a korban messze nem volt a legsúlyosabb ítélet ilyesmiért.

Korábban arra is volt példa, hogy Kati Marton a nácizmus rémével fenyegetett, így többször tett utalást rá: szerinte ilyen diktatúra is kialakulhat Magyarországon. 

Egy videóinterjúban az 1944-es német megszállás budapesti, Szabadság téri emlékműve kapcsán Marton úgy vélte, hogy Magyarország nem nézett szembe a múltjával úgy, ahogyan azt Németország megtette. Hozzátette: Magyarországon egy esetleges későbbi gyilkos erőszaktól (!) tart, ellentétben Németországgal, ahol a gyerekeket hatéves koruktól holokauszt-emlékművekhez viszik tanulmányútra. (Egy könyvében pedig „kellemetlen városnak” nevezi Miskolcot.) A beszélgetés során emellett homofóbiával vádolta meg Orbán Viktort.

Az amerikai Demokrata Párttal évtizedek óta jó kapcsolatokat ápoló Kati Marton számos alkalommal bírálta a nemzeti-konzervatív vezetést Magyarországon. Az Action for Democracy-ban például a tanácsadó testület tagjaként képviselte a Biden-kormányzat politikai irányvonalát. Emlékezetes: a szervezeten keresztül, leginkább a Soros-hálózat pénzéből igyekeztek befolyásolni a 2022-es magyarországi választásokat. A tavaly nyáron a titkosítás alól részben feloldott titkosszolgálati jelentés feltárta, hogy a szervezeten, illetve egy azonos célú, svájci alapítványon keresztül több mint négymilliárd forint érkezett Magyarországra, s a pénzekkel a baloldal választási kampányát segítették. Milliárdos összegek kerültek a lejárató portálokat működtető EzaLényeg nevű médiabirodalom kiadójához, az Oraculum 2020 Kft.-hez, valamint a Bajnai Gordon egykori baloldali miniszterelnök érdekeltségébe tartozó DatAdat céghálójához. 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.