A kormány szerint a családokat nem terhelni, hanem támogatni kell, és ennek az adócsökkentés a legerősebb eszköze, erről beszélt a kulturális és innovációs miniszter hétfőn Budapesten. Hankó Balázs az elmúlt időszak családtámogatási intézkedéseiről tartott sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a kormány a család- és munkaalapú gazdaságot támogatja. A családban gondolkodik, és kiáll a vallott családpolitika és a hagyományos családmodell mellett.

Közölte azt is, hogy
idén 3814 milliárd forint jut családtámogatásokra, ami négyszerese a 2010-es forrásoknak.
Felidézte, hogy míg a 2010 előtti kormányok a GDP 3,6 százalékát fordították erre a területre, addig mára ez az arány 4,3 százalékra emelkedett. A miniszter – felsorolva az eddigi és a közeljövőben tett intézkedéseket – elmondta, 2010 óta 4500 milliárd forint maradt adókedvezményként a családoknál, ez idén több mint 800 milliárd forint lesz.
Sikeres a családok támogatása
Emlékeztetett arra is, hogy 2010-ben az Európai Unió országai közül utolsó helyen állt Magyarország a termékenységi ráta tekintetében, 2023-ra pedig „bronzérmes” lett, ami azt jelenti, hogy kétszázezerrel több gyerek született. Mindezt úgy sikerült elérni, hogy Magyarországon nincs „migrációs hátterű születés”, míg például Németországban minden harmadik, Franciaországban minden negyedik gyerek migrációs hátterű.
Ezenkívül 2010 óta 31 százalékkal nőtt a házasságkötések és 29 százalékkal csökkent a válások száma, miközben 50 százalékkal kevesebb terhességmegszakítást végeztek – sorolta.
Hankó Balázs úgy fogalmazott: a „Bokros-csomag bűne máig kísér bennünket, hiszen az akkori intézkedések hatására 322 ezerrel kevesebb családanya van most velünk”.