Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója az Ultrahang YouTube-csatorna vendége volt. Az adásban többek között az Ukrajnával kapcsolatos véleménynyilvánító szavazásról, az uniós forrásokról, az átláthatósági törvényről és a külföldi pénzekről, a migrációról és a magyar gazdasági érdekről beszélt. A miniszterelnök politikai igazgatója a műsorban elmesélte, hogy vannak olyan tapasztalatai külföldi, de Magyarországon élő emberekkel, hogy azon csodálkoznak leginkább, hogy a magyar jobboldali kormány olyan intézkedéseket vezetett be, mint a rezsicsökkentés, vagy hogy odafigyelnek arra, hogy mindenki el tudjon helyezkedni a munkaerőpiacon.

Ahogy azt is látják, hogy a magyar kormány nem fél a konfliktusoktól, ha kell, akkor nekigyalogol a bankoknak vagy a kiskereskedelmi láncoknak, amelyek megpróbálják a válság költségeit rátolni az emberekre.
Ha alacsonyak az energiaárak, ha küzdünk az infláció ellen, vagy ha az adócsökkentésekkel, vagy a családi adókedvezményekkel egyre több pénz marad az embereknél, akkor tudjuk igazán megkönnyíteni az emberek életét. Nem azzal, hogy megmondjuk nekik, hogyan kell élni
– hangsúlyozta Orbán Balázs.
A magyar politika egyik legfontosabb kérdése most és a következő évtizedekben az, hogy a nagyhatalmak között egy ilyen versengő és kaotikus helyzetben hogyan lehet az egyensúlyt megtartani – jelentette ki a politikai igazgató. Rámutatott:
– Ha ehelyett valami mást csinálnánk, akkor már felmentek volna az energiaárak, mert nem fértünk volna hozzá az orosz energiához, elsiettük volna a zöldátállást, amelyből most igyekeznek kihátrálni az EU országai. Már rég beengedtük volna a migránsokat, és ezért már társadalmi feszültségek lennének, mint ahogy más országokban már vannak.
– A zsákutcába nem szabad bemasírozni senki után – tette hozzá.
Az Orbán Balázzsal készült teljes beszélgetést alább tekinthetik meg.