A héten az Európai Parlament a mentelmi ügyekről is döntött, ezek a döntések újabb vörösvonal-átlépést jelentenek, azt mutatják, hogy akár bűnszervezet formájában is hajlandók társulni olyan személyekhez, akikkel szemben büntetőeljárás folyik – jelentette ki a miniszter. Közölte: köztörvényes bűncselekmény miatt a magyar Országgyűlés az elmúlt harmincöt évben felfüggesztette a mentelmi jogot,
ez az EP-ben viszont elkerülhető, mint Magyar Péter esetében, aki védettséget élvez, fogott ember.
Magyar Péter távol maradt a szavazástól, és ez is segítette Ilaria Salist, hogy végül ne adják ki a mentelmi jogát a szélsőbaloldali aktivistának. Gulyás Gergely megjegyezte: a Tisza Párt elnökének az volt a fontosabb, hogy őt magát ne lehessen felelősségre vonni a saját köztörvényes bűncselekménye miatt. Így inkább nem szavazott arról sem, hogy Ilaria Salis feleljen amiatt, hogy részt vett erőszakos cselekményekben Budapesten, ahol agyba-főbe vertek magyar állampolgárokat fényes nappal.
Gyermekvédelem, rendőri lakhatás, nemzeti konzultáció
A kormány a gyermekvédelem kérdésével is foglalkozott, és a tárcavezető kiemelte, hogy egy héten belül fontos döntések születnek.
Az állami szociális intézményeknek 17 milliárd forintot juttatnak el az idei évben, ez azt is jelenti, az összeg modernizációra és bérekre is felhasználható.
A részleteket a Belügyminisztérium ismerteti majd. Újságírói kérdésre a miniszter tisztázta: a kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy meg tudja emelni az egy főre jutó ellátásra szánt összeget. Ennek egyik eredménye, hogy egy héten belül pedig 17 milliárd forintot biztosítanak az állami szociális intézményeknek.
Egy hónapon belül a Belügyminisztérium dönt a szociális dolgozók 2026-os béremeléséről. A béremelés független a most bejelentett 17 milliárdos juttatástól, ugyanis az csak az állami gyermekvédelmi intézményeket érinti, a béremelés viszont az összes szociális intézményt.






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!