Az eper, a szeder, a ribizli vagy a málna sajnos a hűtőben is nagyon gyorsan romlik. Áztasd ezeket ecetes vízbe, amely segít megakadályozni a penészedést. Öntsünk rájuk annyi vizet, amennyi ellepi őket, és adjunk hozzá 1-2 ek ecetet. Öblítsük át, majd szétterítve hagyjuk megszáradni a bogyósokat. Utána mehetnek is a hűtőbe, ahol 10-12 napig biztosan kibírják majd.
Hetek alatt megpenészednek, kicsíráznak a hagymafélék? Csomagoljuk őket papírzacskóba, amit előtte több helyen lyukasszunk át! A megfelelő szellőzésnek köszönhetően így akár három hónapig is megőrzik az állagukat. A friss zöldhagyma tovább marad roppanós, ha fejjel lefelé egy kevés vízzel feltöltött befőttesüvegbe állítjuk.
Soha ne tároljuk a hűtőben, mert elveszti az ízét és az aromáját. Inkább tartsuk szobahőmérsékleten, szétterítve úgy, hogy ne érje direkt napfény. Ha mégis túl gyorsan érne, akkor persze betehetjük pár napra a hűtőbe, de fogyasztás és felhasználás előtt hagyjuk szobahőmérsékleten átmelegedni.
A fejes salátát, spenótot vagy mángoldot először alaposan mossuk és szárítsuk meg, majd enyhén nedves konyharuhába csavarva tároljuk a hűtőben. Amennyiben a hűtőszekrény hajlamos a jegesedésre, csomagoljuk be egy plusz nejlonzacskóba is.
Legjobb helye a hűtőszekrény középső polcának hátulján van. Itt ugyanis mindig állandó a hőmérséklet, nem úgy, mint a hűtőszekrény ajtajában. Ha elutazunk vagy szeretnélnk betárazni belőle, a feltört tojás egyben vagy szétválasztva is lefagyasztható. Jó tudni: hogy ne sűrűsödjön be a tojássárgája, adjunk hozzá egy kevés sót vagy cukrot, és enyhén keverjük fel. Felhasználás előtt a hűtőszekrényben olvasszuk ki egy éjszaka alatt.
A teljes cikk ITT olvasható tovább!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.