Az LG Wing első pillantásra ugyanúgy néz ki, mint bármilyen modern, felső kategóriás készülék. A kávái jó vékonyak, a 6,8 inches kijelző oldalt enyhén ívelt, a hátlapon több kamera is megtalálható, egyedül talán az tűnhet fel, hogy a masina a szokásosnál egy fokkal vastagabb. Viszont ez az átlagos külső mindössze egyetlen mozdulattal megváltoztatható, hiszen a képernyő 90 fokban elforgatható.
LG Wing
Fotó: FLICKR
Ezáltal az eddig takart alsó részen napvilágra kerül egy másodlagos, 3,9 inches képernyő, és kapunk egy T alakú modellt, aminek értelemszerűen a szárát kell fogni. E megoldás nem pusztán furcsán néz ki, hanem gyakorlati haszna is van. A két kijelző teljesen független egymástól, ezáltal van arra lehetőség, hogy míg mondjuk az egyiken a térkép fut, addig a másikon érdekességeket olvasunk arról a helyszínről, ahol épp járunk. Ez pedig városnézés során nagyon hasznos lehet. Úgy foghatjuk a terméket, hogy a kezünk egyáltalán nem takarja ki a főképernyőt, ami a filmezésnél nagy áldás, valamint a vezérlőgombok is lekerülnek az alsó részre.
De a legnagyobb előnye a videókészítés során jelentkezik. Ezt a funkciót kiválasztva az alsó, kisebb képernyőn megjelenik egy kezelőpanel, amelyet használhatunk, így nem zavar be semmi a látott képbe. Ráadásul a készülék fogása is kényelmesebb így, és szinte olyan a használat, mintha egy gimbalos telefontartó állványt markolnánk.
Videózás, képalkotás
És ha már itt tartunk, rögtön rá is térhetünk a videós képességekre, az LG Wing másik nagy különlegességére. A terméken két darab ultraszéles látószögű kamera (12 & 13 megapixel) is található, amelyek együtt hatalmas látótér lefedésére képesek. Kihajtott állapotban a telefon ezt a nagy látóteret egyszerre kezeli, és a felhasználó döntheti el, melyik részét is akarja felvenni. A gyakorlatban mindez olyan hatást kelt, mintha a beépített kamerát mozgatná, pont mint egy hagyományos gimbalos rendszer esetén.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Mesterségesen lassította okostelefonjait a csúcsvállalat
Történetünk ugyebár ott kezdődik, hogy 2017-ben fény derült arra, amit egyébként is már sokan gyanítottak: az Apple bizonyos frissítésekkel mesterségesen lassította az iPhone-okat bizonyos idő elteltével. Nagyon gyorsan hatalmas felháborodás lett az ügyből, és csoportos perek sokasága indult a gyártó ellen, holott egyébként magyarázat éppen akadt a dologra – írja az origo.hu.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.