Kína novemberben a tüntetések nyomán megváltoztatta a zéró-Covid-politikát, feloldva számos korlátozást. A folyamatos tesztelések idején azonban számos fiatal telefonjával foglalta le magát sorban állás közben. Általában vicces mémek terjedtek az egymás mögött állók között, amelyek a tesztelés nehézségeit figurázták ki. A technológiát az Apple fájlmegosztó alkalmazása, az AirDrop biztosította, amely körülbelül kilencméteres távolságban, Bluetooth- és wifikapcsolaton keresztül továbbította az üzeneteket.
Az alkalmazást először az iOS7 mutatta közel tíz éve, és különösen koncerteken örvendett hatalmas sikernek. A One Direction koncerteken például rendszeresen Harry Styles mémek futottak közbe a teljesen idegen résztvevők között, ezzel is növelve a koncerten való összetartozás élményét. A technológia később a kínaiak számára az egyik utolsó cenzúrázatlan fájlküldési metódussá lépett elő.
Kommunizmus kontra Apple
A probléma ősszel kapott igazán nagy nyilvánosságot, amikor egy tüntető Peking-szerte kampányolni kezdett Hszi Csin-ping újraválasztása ellen, molinókat helyezve ki a kínai fővárosban. Később az aktivizmus az online térbe költözött, és az AirDropon keresztül számos ismeretlen kapta meg az aktivisták kommunista rezsimet bíráló szövegeit és képeit. Az Apple novemberben jelentette be, hogy az iOS 16.1.1-es frissítése átállítja az AirDrop alapértelmezését, így a felhasználók csak ismerőseiktől fogadhatnak majd fájlokat. Ha a felhasználó mégis engedélyezi a „mindenki” beállítást, tehát hogy minden AirDrop-felhasználó telefonja szűk tízméteres körzetében fjlokat osszon meg vele, az akkor is csak tíz percig él a bekapcsolás után.