A gyermekek zaklatása a technológia fejlődésével már nemcsak az iskolában töltött időszakra korlátozódik, otthonukra és a szabad idejükre is átterjedhet – írja a bama.hu.
Közös közleményben hívta fel erre a figyelmet a biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat fejlesztő ESET és a Sicontact Kft. Hangsúlyozták: az internetezők harmada gyermek, és
internetes zaklatásuk bárhol és bármikor megtörténhet telefonokon, számítógépeken és játékkonzolokon keresztül.
A szakemberek szerint az internetes zaklatás jele lehet például a hirtelen hangulatváltozás, vagy a normális tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése, betegség színlelése az iskola elkerülése érdekében, a közösségi profilok törlése, a szokatlan mértékű szociális visszahúzódás, és a folyamatosan elvesző vagy megrongált tárgyak.
A fiatalok zaklatása sokszor váratlanul kegyetlen formában valósul meg
Fotó: pexels
Az elemzés a szülőknek azt tanácsolja, hogy mutassák be gyermekeiknek, hogyan kell kezelni a digitális zaklatót, például a közösségi hálózatok és az online platformok által biztosított blokkolási és jelentési funkciók használatával. Fontos az is, hogy
a zaklató üzenetekre senki se reagáljon; ne töröljék őket, készítsen mentéseket, képernyőképeket róluk, hogy bizonyítani lehessen a zaklatást.
Az adatvédelmi tudatosságra is érdemes felhívni a fiatalok figyelmét.
A teljes cikk ITT olvasható el.
Csak vicc volt, nem molesztálás, mégis botrány lett belőle
A Formula–1-es szezon utolsó hete hozott egy „szaftos” sztorit: a jövőre a Haas istállónál versenyző orosz Nyikita Mazepin Instagram-oldalán megjelent egy rövid videó, amelyen a 21 éves pilóta egy autóban egy nőt molesztál. A Haas azonnal elítélte a tettét, később azonban a hölgy is megszólalt a közösségi oldalán, hogy csak baráti viccelődésről volt szó…
A cikk ITT olvasható tovább.