A középtávú célok annak a hosszabb távú, 2009-ben bejelentett fejlesztésnek a részei, melynek értelmében az évtized végére a 23 milliós metropolis Hongkonghoz, New Yorkhoz és Londonhoz hasonló pénzügyi világközponttá válik. A sanghaji pénzügyi piacok kereskedelmi volumene 2015-re – a devizaügyleteket nem számítva – eléri majd az egybillió, vagyis az ezermilliárd jüant – fogalmaz a terv. Ez a 2010-es teljesítményt alapul véve több mint kétszeres növekedés, az évtized elején ez az érték ugyanis kevesebb mint 400 ezer milliárd jüant tett ki.
Az NDRC terve szerint három éven belül Sanghaj lesz a világ öt legnagyobb pénzügyi derivatívapiacának egyike, s ugyanígy, az értékesített mennyiség alapján a világ egyik legnagyobb azonnali aranypiaca. Az évtized közepére a jüankereskedelemben használt referenciaérték a kínai központi bank által naponta meghatározott középárfolyam, a jüanhiteleket illetően pedig a Shibor, a sanghaji bankközi kamatláb lesz– vizionálja az NDRC.
Sanghaj jelenleg a világ hatodik legversenyképesebb pénzügyi központja. A világközponttá alakítása érdekében a mostani ötéves terv időszakában (2011–2015) kiemelt cél az infrastruktúra fejlesztése, a kedvezőbb jogi háttér kialakítása, az adminisztráció egyszerűsítése, az átláthatóság növelése, a pénzügyi innovációk számára szükséges eszközök biztosítása, valamint a fiatal tehetségek városba vonzása – hangoztatja a tervezet.

Ókori tárgy került elő egy családi vitrinből