Sanghaj befutóban

A kelet-kínai Sanghaj az évtized közepére világközpontja lesz a jüan kereskedelmének, árazásának és a kínai valutában történő elszámolásoknak.

FF
2012. 01. 30. 12:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A középtávú célok annak a hosszabb távú, 2009-ben bejelentett fejlesztésnek a részei, melynek értelmében az évtized végére a 23 milliós metropolis Hongkonghoz, New Yorkhoz és Londonhoz hasonló pénzügyi világközponttá válik. A sanghaji pénzügyi piacok kereskedelmi volumene 2015-re – a devizaügyleteket nem számítva – eléri majd az egybillió, vagyis az ezermilliárd jüant – fogalmaz a terv. Ez a 2010-es teljesítményt alapul véve több mint kétszeres növekedés, az évtized elején ez az érték ugyanis kevesebb mint 400 ezer milliárd jüant tett ki.

Az NDRC terve szerint három éven belül Sanghaj lesz a világ öt legnagyobb pénzügyi derivatívapiacának egyike, s ugyanígy, az értékesített mennyiség alapján a világ egyik legnagyobb azonnali aranypiaca. Az évtized közepére a jüankereskedelemben használt referenciaérték a kínai központi bank által naponta meghatározott középárfolyam, a jüanhiteleket illetően pedig a Shibor, a sanghaji bankközi kamatláb lesz– vizionálja az NDRC.

Sanghaj jelenleg a világ hatodik legversenyképesebb pénzügyi központja. A világközponttá alakítása érdekében a mostani ötéves terv időszakában (2011–2015) kiemelt cél az infrastruktúra fejlesztése, a kedvezőbb jogi háttér kialakítása, az adminisztráció egyszerűsítése, az átláthatóság növelése, a pénzügyi innovációk számára szükséges eszközök biztosítása, valamint a fiatal tehetségek városba vonzása – hangoztatja a tervezet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.