Szalacsi Árpád elmondta, hogy a létszámfelvétel folyamatosan, a tervezett munkákhoz igazodva történik, a február végéig alkalmazottak létszáma már meghaladta a négyszázat. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében összesen 291, Hajdú-Biharban pedig 403 ember jut munkához az állami tulajdonú erdőkben, a közmunkások a két szomszédos megye összesen 76 településéről kerülnek ki.
A 10,5 hónapos, december közepéig tartó program költsége meghaladja a 808 millió forintot, a Belügyminisztériumtól származó támogatást az erdőgazdaság 23 millió forint önrésze egészíti ki. A támogatás munka- és védőruhára, munkába járásra, munkásszállításra, munkaalkalmassági vizsgálatra, szervezési költségekre, valamint a program szempontjából nélkülözhetetlen kis és nagy értékű tárgyi eszközök beszerzésére használható fel – ismertette a részleteket a nyíregyházi székhelyű erdészeti társaság vezetője.
A közfoglalkoztatottak az erdőművelési, erdőkezelési munkákon kívül erdészeti sétautak, turistautak, tanösvények karbantartását és kijelölését végzik el, közjóléti eszközöket (padokat, kerítéseket) újítanak fel, parlagfüvet és más gyomnövényeket irtanak az állami erdőkben, hulladékot gyűjtenek, vágástakarításokban dolgoznak. Emellett részt vesznek például a természeti károkat szenvedett erdőterületek rehabilitációjában, határjelek karbantartásában és tűzpászták készítésében. A programba – alkalmazkodva a szakterületen felmerülő igényekhez – a közfoglalkoztatottak képzése is beletartozik – jegyezte meg a vezérigazgató.
A Nyírerdő Zrt. a közfoglalkoztatottak számára havi 71 800 forintos bruttó bér mellé munka- és egyéni védőeszközöket egyaránt biztosít.

Megkérdezték Ruszin-Szendi Romuluszt, hogy valóban dicsőítette-e Ukrajnát a NATO ülésein – videó