A kialakult gyakorlat szerint minden nap más tartományokban, és a közszféra más-más területein szünetelt a munka. Az akció szerdán elérte a fővárost is. A berlini köztisztasági vállalatnál például egész nap szünetelt a munka, így nem szállították el a szemetet és nem takarították az utcákat. Sztrájkoltak mások mellett az önkormányzati kezelésű fürdők és uszodák dolgozói is.
A szakszervezetek 6,5 százalékos, illetve legkevesebb havi 200 eurós béremelést követelnek. A munkaadók ajánlata 3,3 százalékos fizetésemelés.
Berlinben összesen 7 ezer közszolgálati alkalmazott tette le a munkát, Észak-Rajna–Vesztfália tartományban pedig 71 ezren sztrájkoltak. Kölnben demonstrációt is tartottak, a 20 ezer tüntető előtt Frank Bsirske, a szolgáltatói ágazatban dolgozók szakszervezeti szövetségének (ver.di) vezetője azt hangoztatta, hogy ha a figyelmeztető sztrájk hatására a munkaadói oldal nem változtat álláspontján a bértárgyalások március 28-án soron következő fordulójáig, akkor megkezdik az előkészületeket a határozatlan idejű sztrájkhoz.
A március elején kezdett – és időközben egy hétre felfüggesztett – figyelmeztető sztrájk során eddig mindenekelőtt a közösségi közlekedés területén, és egyszerre két-három tartományban voltak figyelmeztető sztrájkok. Csütörtökön a tervek szerint öt tartományban nem veszik fel a munkát különböző állami, önkormányzati vállalatok alkalmazottai.

Online ügyintézés: A jövő most van!