Esett az Elmű nyeresége

Az Elmű Nyrt. konszolidált adózott eredménye 2,61 milliárd forint volt az év első negyedévében, 33,9 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában, az árbevétele 9,4 százalékkal 58,07 milliárd forintra csökkent – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

NT
2012. 05. 18. 19:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) alapján készült konszolidált gyorsjelentés szerint a cégcsoport üzemi nyeresége 4,9 milliárd forintot tett ki, 6,6 százalékkal javult a bázishoz képest.

Az első háromhavi profit alapján az Elmű egy részvényre jutó nyeresége (EPS) 430 forintra csökkent az egy évvel korábbi 651 forintról.

A jelentés szerint 2012 első negyedévében a cégcsoport eredményét negatívan befolyásolta az értékesítési üzletágban tapasztalható jelentős árrésromlás. Ennek oka az egyetemes szolgáltatási szegmensben részben a csökkenő fogyasztás, részben az engedélyezett árrés mértékének szabályozó hatóság általi csökkentése. A szabadpiacon pedig a rendkívüli módon megélénkült verseny vezetett a realizálható árrés romlásához.

Az Elmű az év első három hónapjában 1208 gigawattóra áramot értékesített, 16 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál.

A társaság konszolidált saját tőkéje 133,8 milliárd forint volt 2012. március 31-én, a 2011. december végi értékhez képest 2 százalékkal emelkedett.

Az Elmű részvényei a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában forognak. A papír utolsó, május 17-i záróára 18 400 forint volt. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama 25 850, a legalacsonyabb 17 210 forint volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.