A hivatal elnöke a Frankfurter Allgemeine Zeitung hétfői számában azt nyilatkozta, hogy 38 németországi városban nézték meg a díjtételeket, és ez a kiindulási alap a további vizsgálatokhoz. Ezeknek a díjtételeknek az ismeretében kötelezte a hivatal – erőfölénnyel visszaélésre hivatkozva – még május elején a mainzi, majd június elején a berlini vízműveket, hogy csökkentsék a vízszolgáltatás díjait.
A hatóság korábbi döntése szerint a berlini vízműveknek – amelyben a Magyarországon is érdekelt RWE energetikai csoportnak mintegy 25 százalékos részesedése van – az idén 18 százalékkal, 2013–2015 között pedig évente 17 százalékkal kell csökkentenie a vízdíjakat 2011-hez képest. A mainzi vízművek azt vállalta, hogy 2013. januártól 15 százalékos díjcsökkentést hajt végre.
Mint ismert, Budapest visszavásárolja az RWE-nek a francia Suez Environnementtel együtt a Fővárosi Vízművekben meglévő kisebbségi részesedését. Az 1997-ben kötött szindikátusi és menedzsmentszerződés megszüntetéséről szóló előzetes megállapodást április 25-én már jóváhagyta a Fővárosi Közgyűlés, a végleges kontraktusról pedig május 30-ai ülésén döntött a testület. Az utolsó papírok aláírására augusztus 8-ig kerül sor. Tarlós István a képviselők döntése után arról beszélt, hogy legalábbis „tűri a vitát” a cég 1997-es privatizációja. A külföldi tulajdonosok egyébként az utóbbi 15 évben 35 milliárdot vittek ki Magyarországról.
Szoboszlai és Kerkez bosszút állhat: személyes ügy nekik a Liverpool rangadója
