Csökkenteni kell a vízdíjat

A német szövetségi versenyhivatal a berlini és mainzi után több németországi vízközművet is a díjak csökkentésére kötelezne.

BL
2012. 06. 25. 18:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hivatal elnöke a Frankfurter Allgemeine Zeitung hétfői számában azt nyilatkozta, hogy 38 németországi városban nézték meg a díjtételeket, és ez a kiindulási alap a további vizsgálatokhoz. Ezeknek a díjtételeknek az ismeretében kötelezte a hivatal – erőfölénnyel visszaélésre hivatkozva – még május elején a mainzi, majd június elején a berlini vízműveket, hogy csökkentsék a vízszolgáltatás díjait.

A hatóság korábbi döntése szerint a berlini vízműveknek – amelyben a Magyarországon is érdekelt RWE energetikai csoportnak mintegy 25 százalékos részesedése van – az idén 18 százalékkal, 2013–2015 között pedig évente 17 százalékkal kell csökkentenie a vízdíjakat 2011-hez képest. A mainzi vízművek azt vállalta, hogy 2013. januártól 15 százalékos díjcsökkentést hajt végre.

Mint ismert, Budapest visszavásárolja az RWE-nek a francia Suez Environnementtel együtt a Fővárosi Vízművekben meglévő kisebbségi részesedését. Az 1997-ben kötött szindikátusi és menedzsmentszerződés megszüntetéséről szóló előzetes megállapodást április 25-én már jóváhagyta a Fővárosi Közgyűlés, a végleges kontraktusról pedig május 30-ai ülésén döntött a testület. Az utolsó papírok aláírására augusztus 8-ig kerül sor. Tarlós István a képviselők döntése után arról beszélt, hogy legalábbis „tűri a vitát” a cég 1997-es privatizációja. A külföldi tulajdonosok egyébként az utóbbi 15 évben 35 milliárdot vittek ki Magyarországról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.