A Kathimerini című napilap a nemzetközi hitelezők – Nemzetközi Valutaalap (IMF), Európai Bizottság, Európai Központi Bank (EKB) – környezetéből származó információkra hivatkozva kedden azt írta: a görög kormánynak elég lesz 2015-ig 8,8 milliárd euró értékű állami vagyont eladni a korábban kitűzött 19 milliárd euró helyett. Hosszú távon változatlanul 50 milliárd eurós bevételt kell elérni, de a hírek szerint Görögország erre is több időt kapott. Azt azonban egyelőre nem lehet tudni, hogy mennyit.
A nemzetközi hitelezők hármas csoportjának szakértői a héten mutatják be a görögországi reformok, költségvetési kiigazító intézkedések előrehaladtáról szóló helyzetértékelésüket. Ettől függ, hogy az ország megkapja-e a nemzetközi hitel következő részletét.
Nagyobb a hiány Görögországban, mint várták
Nagyobbnak bizonyult a 2011-es görögországi költségvetési deficit a korábban vártnál, így már a GDP 9,4 százalékára rúgott, a teljes államadósság pedig a GDP 170,6 százalékára.
17-én végzett a trojka
Október 17-én szerdán befejezte görögországi munkáját a hitelezők küldöttsége, a trojka; a hitelnyújtási feltételek főbb pontjaiban létrejött a megállapodás, egyes részletkérdésekben azonban folytatódnak az egyeztetések – közölte az Európai Bizottság, a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Központi Bank Brüsszelben.
Kénytelenek lesznek feladni?
Athén már sok mindent elért, és a reformok jelentősen felgyorsultak – jelentette ki Angela Merkel október 9-én Athénban. A német kancellár látogatása miatt tiltakozó megmozdulások kezdődtek a görög fővárosban. A rendőrség könnygázt és bódító gránátokat is bevetett.