Minden negyedik spanyol a szegénység határán él

2009 és 2010 között húsz százalékkal, nyolcmillióra nőtt azoknak a száma, akik szociális támogatásra szorulnak.

BL
2012. 10. 15. 21:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egészségügyi és szociális minisztérium szerint 2009 és 2010 között húsz százalékkal, nyolcmillióra nőtt azoknak a száma, akik szociális támogatásra szorulnak – idézte az adatokat az El Pais című lap. Elsősorban az idősebbek és a nyugdíjasok kezdenek elszegényedni: ők alkotják a segélykérők mintegy harmadát. A kérelmek 26 százaléka jut a többgyermekes családokra, majd a fogyatékkal élők, bevándorlók következnek, de egyre többen szorulnak segítségre a középosztály tagjai közül is.

A lap idézi a szociális minisztérium kimutatását, amely szerint a 46 milliós Spanyolországban hovatovább minden negyedik ember a szegénység határán él: 1,7 millió háztartásban valamennyi családtag munkanélküli, és naponta 300 lakóingatlant foglalnak le nemfizetés miatt.

Újabb megszorítások

A spanyol kormány szeptember végén tette közzé a jövő évi költségvetés tervezetét, amely 40 milliárd euróval csökkentené a kiadásokat, befagyasztaná a közalkalmazottak bérét és visszavágná a munkanélkülieknek járó segélyeket. Ám a kiigazításokkal együtt is 7 és fél százalékos hiánnyal számolnak 2013-ban. Pénteken pedig egyszerre kétfokozatú leminősítéssel a befektetési kategória alsó szélére rontotta az ország hosszú távú államadós-besorolását a Standard & Poor's, a spanyol gazdaság egyre súlyosabb állapotára hivatkozva.

Az emberek pedig egyre elkeseredettebbek, szombaton is tízezres tüntetés volt Madridban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.