A Jabil AMS 2005-ben zöldmezős beruházással építette fel világszínvonalú szervizközpontját Szombathelyen – emlékeztetett. A Jabil Magyarország Kft.-nek Magyarországon Szombathelyen kívül Tiszaújvárosban van egy termelőüzeme, legutóbb pedig 2012 elején Pécsett nyitották meg 3200 négyzetméter alapterületű telephelyüket, ahol szintén úgynevezett értékesítés utáni szerviztevékenységet végeznek, mondta az ügyvezető igazgató.
Pajor Attila szólt arról is, hogy jelenleg összesen 1100 embert foglalkoztatnak két szombathelyi telephelyükön, a fejlesztés pedig lehetővé teszi, hogy a jövőben egy telephelyre koncentrálják a városban a vállalat működését. Hangsúlyozta: a szombathelyi fejlesztés nem jelenti azt, hogy a Jabil Pécs vagy Tiszaújváros tekintetében bármiféle összevonást tervezne, sőt terveik szerint hosszabb távon Szombathelyen a létszám akár több száz fővel is bővülhet. Hozzátette, jelenleg is van felvétel a Jabilnál, elektronikai képzettségű szakmunkásokat, főleg műszerészeket várnak.
Mindent a gazdaságfejlesztésért
Hende Csaba honvédelmi miniszter, Szombathely országgyűlési képviselője a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a Jabil fejlesztésével Szombathely munkaerő-megtartó képessége tovább erősödik. Molnár Miklós, Szombathely alpolgármestere (Fidesz–KDNP) elmondta: a városvezetés mindent a gazdaságfejlesztésnek igyekszik alárendelni.
Pajor Attila a sajtótájékoztatón elhárított minden olyan kérdést, amely a Jabil szombathelyi szervizüzemének árbevételére, egyéb gazdasági mutatóira vonatkozott. Elmondta, hogy jelenleg hét fontos partnerüknek dolgoznak, egyikük fejlesztése miatt várhatóan növelhetik szerviztevékenységüket, de ennek a partnernek nem kívánta elárulni a nevét. „A Jabil mindig sokat adott a megbízhatóságra, ezért diszkrét a partnereivel folytatott tárgyalásokkal kapcsolatban is” – mondta. Molnár Miklós a Jabil fontosságát hangsúlyozva kijelentette: a cég a helyi iparűzési adó befizetése tekintetében az első öt között van, ez az öt társaság fizeti be az éves iparűzési adó 45 százalékát.