Szabó Gábor rektor elmondta, az egyetem mindig törekedett arra, hogy fenntartható beruházásokba fogjon bele. Az intézmény tudatosan azt a stratégiát követte, hogy új épületek kialakítása helyett meglévő létesítményeit fejleszti nemzetközi színvonalra, úgy hogy működtetésük hosszú távon is biztosítva legyen.
Ebbe a sorba illeszkedik a csaknem negyven éve emelt biológiai épület energetikai korszerűsítése és bővítése, amely összességében 370 millió forintból valósult meg. A beruházásból 266 millió forintot uniós támogatás fedezett – tudatta a professzor.
Varga Csaba, az SZTE Természettudományi és Informatikai Karának dékánhelyettese elmondta, a fejlesztés során elvégezték az energiafaló épület hőszigetelését, a nyílászárók cseréjét, a fűtési-hűtési, szellőzési és világítási rendszer korszerűsítését.
A 4400 négyzetméteres épület legfelső, ötödik emeletén, az egykori gépházak és raktárak helyén új laboratóriumokat és előadótermeket alakítottak ki, így lehetővé vált, hogy a biológusi tanszékcsoport – egy az orvoskarral közös egységét leszámítva – valamennyi tanszéke egy helyre költözzön.