A bejelentés a Magyarországon először, a NIH által megrendezett „Földrengésbiztos építési technológia” című nemzetközi konferencián hangzott el. A technológiát Csorba Emánuel magyar professzor közreműködésével dolgozta ki a kínai cég és már több évtizede használják a világban. „A NIH a nemzetközi szeizmológia tanácskozás házigazdájaként lehetőséget biztosít a világszínvonalú, magyar szellemi tudáskincsen alapuló, kínai földrengés biztos építési technológia nemzetközi szintű bemutatására” – áll a közleményben.
A Base Isolation nevű földrengésvédelmi technológia első gyakorlati alkalmazására az USA-ban, Los Angeles közelében került sor, ahol 30 millió dollár költséggel 1986-ban épült meg a rezgést tompító 96 alapszigetelő testen nyugvó Foothill Communities Law and Justice Center.
Azóta ennek a módszernek az alkalmazásával számos amerikai és távol-keleti országban, például Új-Zélandon, Indonéziában, Kínában már több ezer lakóház, középület és irodaépület, valamint számtalan ipari létesítmény, atomerőmű, tengeri és folyami híd épült. Csak Kínában közel egymillió meglévő iskolaépületbe tervezik beépíteni utólagosan ezt a földrengésvédelmi megoldást. A magyarországi központ Dél- és Délkelet-Európa egyes részeire, a Balkán-félszigetre és az Arab-öböl országaiba akarja exportálni a technológiát.
A világ egyik legszínvonalasabb földrengésvédelmi eszközével, az úgynevezett kihajlásbiztos merevítővel védenek a földrengéstől Isztambul ázsiai oldalán egy negyvenemeletes toronyházat is. A technológiát egy magyar cég vezeti be.