Bár február óta hatályos az energiaszámlák új formátumát előíró rendelet, eddig csupán az E.ON fogyasztói találkozhattak a megváltozott dokumentummal. E hónapban azonban úgy tűnik, valamennyi egyetemes szolgáltató át tudta állítani a számlázási rendszerét, legalábbis a legszembetűnőbb módosítások már biztosan mindenhol megjelennek. A GDF Sueznél a Magyar Nemzet megkeresésére azt közölték, áprilisban már új formátumú számlákat küldenek a fogyasztóknak, amelyeken az egyik legfontosabb változás az lesz – összhangban a vonatkozó rendelet előírásaival –, hogy kiemelve látszik majd rajtuk, mennyit takarított meg az adott háztartás a januári tízszázalékos rezsicsökkentésnek köszönhetően az év eleje óta, illetve az előző hónaphoz képest.
Nem ez azonban az egyetlen módosulás, aminek meg kell felelniük a szolgáltatóknak. Az új számlaképpel ugyanis a törvényhozók azt tűzték ki célul, hogy az értesítők egyszerűbbé és átláthatóbbá váljanak. Így az első oldalon az alapadatokon kívül gyakorlatilag csak a fizetendő összeg és az elfogyasztott áram vagy gáz mennyisége szerepel, míg a részletes elszámolás a második oldalra kerül. A fogyasztó személyes adatait az eddigi jobb oldalról a bal oldalra kell áttenni.
Ez utóbbi változtatások esetében ugyanakkor még csúszásra lehet számítani. Az Elmű–ÉMÁSZ áramszolgáltató csoport számláinál később jelennek meg e módosulások, ugyanakkor a rezsicsökkentésből eredő megtakarítás már náluk is szerepel az áprilisi számlákon. A Főgáznál a lap kérdésére elmondták, a társaság lakossági ügyfelei áprilistól kapnak olyan számlát, amelyen megjelenik meg a tízszázalékos gázárcsökkentésből adódó megtakarítás, továbbá külön kiemelik a fizetendő összeget, a fizetési határidőt és az elszámolás időszakát.
A Magyar Nemzet március végén arról cikkezett, hogy újabb szolgáltatási körre terjesztheti ki a hatósági árak rendszerét a kormány. A tervek szerint a jövőben nemcsak a már beharangozott csatornadíjért, vagyis a szennyvízelvezetésért, hanem annak elszállításáért is kevesebbet kell majd fizetni. Az Országgyűlés várhatóan április végéig elfogadja az erről szóló törvényjavaslatot. Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető március 19-én arról beszélt, hogy tízszázalékosnál nagyobb díjcsökkentés is elképzelhető, de ennek lehetőségét még vizsgálják.
Orbán Viktor miniszterelnök március 11-én a parlamentben botrányosnak minősítette a gázszolgáltatók és az energiahivatal vitájában hozott bírósági döntést, amelynek jogerőre emelkedése esetén egy családnak átlagosan 4400 forintot kellett volna visszafizetnie. Néhány nappal később azonban az Országgyűlés átalakította és rendeletalkotási joggal ruházta fel az energiahivatalt; az elfogadott változtatással bíróságon már nem lehet megtámadni az energiahivatal rezsicsökkentést érintő döntéseit.
Két hét alatt 310 ezer aláírást gyűjtöttek a Fidesz aktivistái a rezsicsökkentés megvédése érdekében.