Újra erőre kapott a magyarországi turizmus

A 2009-es mélypont után újra növekszik a foglalkoztatottak száma az ágazatban – jelentette ki a nemzetgazdasági miniszter.

WL
2013. 06. 14. 16:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Varga Mihály a Füredi Hableány Hotel és Étterem nettó 60,3 millió forintos pályázati támogatás segítségével, 86 millió forintból megvalósult bővítésének és korszerűsítésének átadó ünnepségén hangsúlyozta: az elmúlt évben Magyarországon 164 000 ember dolgozott az ágazatban, ez 7,3 százalékkal haladja meg a válság miatti mélypontot jelentő 2009-es év foglalkoztatási adatát.

A tárcavezető aláhúzta: a kormány kiemelt figyelmet fordít a turisztikai vonzerővel rendelkező területek közül ma még kevésbé közismert, ám komoly fejlődési lehetőségekkel rendelkezők felzárkóztatására. Ezt példázzák a Tisza-tavi régióban az Európai Unió és a magyar állam támogatásával megvalósult, illetve folyamatban lévő beruházások is – tette hozzá.

Kifejtette: 2007 és 2013 között 29 projekt összesen 6 milliárd forintot meghaladó pályázati támogatást nyert el a víztározó térségében. A fejlesztések összértéke eléri a 7,8 milliárd forintot. Ebből eddig öt beruházás készült el, amelyekhez az unió és a magyar állam 3,2 milliárd forinttal járult hozzá, a térség 12 településén indult attrakció-, illetve szolgáltatásfejlesztés.

Példaként említette, hogy a kormány döntése alapján kiemelt programként épülhet meg a Tisza-tó kerékpáros körgyűrű észak-alföldi és észak-magyarországi szakasza. Emellett a vízparti települések „hátországát” erősítő Berekfürdőn 2014-ben fejeződik be a fürdő nagyszabású korszerűsítése, míg Karcagon hamarosan átadják a helyi strand megújult szabadtéri gyógymedencéit.

Varga Mihály az eseményen úgy fogalmazott: fontos, hogy a Tisza-tó kivívja azt a pozíciót és rangot a magyar turisztikai kínálatban, amelyet megérdemel. Rámutatott: válságidőszakban az ember fokozottan figyel arra, hogy minél jobb ár-érték arányban költse el pénzét. A Tisza-tavi régiónak éppen ebben rejlik legfőbb erénye és kitörési lehetősége, bár viszonylagos ismeretlensége, érintetlensége a „felkapottabb” versenytársakkal szemben egyszerre jelent előnyt és hátrányt.

Aki „belekóstol” a folyó és a víztározó környezetének hangulatába, az egy életre megszereti ezt a vidéket – vélekedett a tárcavezető, jelezve: 2012-ben a hazai átlagot jelentő 4,8 százaléknak közel duplájával bővült a régió szálláshelyeinek vendégforgalma, köszönhetően egyebek mellett az elmúlt években megvalósult, országosan egyedülálló ökoturisztikai létesítményeknek.

Mező Ferenc, az Észak-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatója elmondta: az idén záruló uniós fejlesztési időszakban összesen 321 milliárd forint EU-s forráshoz jutott a régió. Jász-Nagykun-Szolnok megyében 402 pályázatot támogattak, mintegy 70 milliárd forint értékben. A beruházók között érzékelhető a turisztikai szektor és a Tisza-tó térségének növekvő aktivitása – közölte.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.