Át kell lépni az unió határain

Navracsics Tibor miniszter szerint szükség van az EU-n kívüli piacokon is a nyitásra, a kölcsönös előnyökön alapuló hosszú távú jó üzleti kapcsolatokra.

PR
2013. 09. 17. 13:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Truong Tan Sang kiemelte, hogy magyarországi látogatásával a két ország közötti gazdasági kapcsolok fejlődését is elő kívánja segíteni.

Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a kétoldalú gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok élénkítésére jó kiindulási alapot ad a mostani üzleti fórum. Kifejtette, hogy Magyarország kivitelének 80-85 százaléka az Európai Unióba irányul, emellett szükség van az unión kívüli piacokon is a nyitásra, a kölcsönös előnyökön alapuló hosszú távú jó üzleti kapcsolatokra.

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke rámutatott arra, hogy a magyar gazdaságpolitika keleti nyitás stratégiájában Vietnam kiemelt partner, és várhatóan a két ország közötti forgalom növekedéséhez a vietnami elnököt magyarországi látogatására elkísérő üzletember-delegáció munkája is hozzájárul majd.

A magyar-vietnami gazdasági kapcsolatok bővítésében a vállalkozóknak kell fontos szerepet játszaniuk – mondta Vu Tien Luc, a Vietnami Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki szerint közös fellépésre van lehetőség a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége (ASEAN) illetve az Európai Unió piacain.

Városüzemeltetési, tudományos és kulturális kérdésekben működik együtt Magyarország és Vietnam fővárosa a továbbiakban.

 

Magyarország és Vietnam bővíti együttműködését a nukleáris energia békés felhasználásában: a következő években csaknem kétezer vietnami szakembert képeznek ki magyar mérnökök segítségével – jelentette be Áder János köztársasági elnök szeptember 16-án Budapesten, miután megbeszélést folytatott Truong Tan Sang vietnami államfővel.

A vietnami gazdasági és befektetési környezet bemutatásáról szóló előadásában Bui Quang Vinh vietnami tervezési és befektetési miniszter kiemelte, hogy a mintegy 90 millió lakosú ország nyitott piacgazdasági politikát folytat, adókedvezménnyel, kedvező befektetői környezettel, közigazgatási reformmal igyekeznek javítani az üzleti környezeten. Szerinte a két ország vállalkozói számára a gyógyszeripar, a mezőgazdasági feldolgozóipar, az IT-szektor, a vízgazdálkodás, a környezetvédelem, az atomenergia, a turizmus területén van lehetőség növekedésre.

Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a két ország gazdasági kapcsolatában megmutatkozó kedvező tendenciákat kiemelve elmondta, hogy a kereskedelmi forgalom tavaly 8 százalékkal bővült az előző évhez képest, az idén pedig az első félévben a magyar export 32 százalékkal, az import 11 százalékkal emelkedett, és a forgalom ebben az évben várhatóan eléri a 100 millió dollárt.

Az üzleti fórumon együttműködési megállapodást írtak alá a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Vietnami Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Veit Hung Ipari Egyetem, illetve a Magyar Vízipari Klaszter és a Vietnami Vízszolgáltatási és Környezeti Egészségügyi Nemzeti Központ képviselői.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közlése szerint tavaly a magyar-vietnami áruforgalom 88,9 millió dollárt tett ki az előző évi 81,6 millió dollár után. Tavaly a magyar export Vietnamba 44,3 millió dollárt, az import 44,6 millió dollárt tett ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.