Az export 9,5 százalékkal nőtt és 69,8 billió jen volt, az import viszont 15 százalékkal ugrott meg és 81,3 billió jenre emelkedett. Az import növekedésének két legnagyobb oka a jen árfolyamának folyamatos gyengülése és a kieső nukleáris energiát pótló földgáz- és kőolajimport bővülése volt.
A gyenge jennek vannak kedvező és kedvezőtlen hatásai. A külföldi piacokon is működő vállalatoknak növelik a bevételeit, de egyben emelkednek a költségek azoknál a cégeknél, amelyek külföldről importálnak például alkatrészeket.
A legnagyobb éves külkereskedelmi hiány, 13,2 billió jen a Közel-Kelet országaival szemben volt, mert Japán innen szerzi be a már említett földgáz és kőolaj döntő hányadát. Kínával szemben 5,02 billió jen volt a hiány, az Egyesült Államokkal szemben 6,1 billió jen a többlet.
2013 decemberében 1,3 billió jen volt a japán külkereskedelmi deficit, a hiány már a negyedik egymást követő hónapja emelkedett.