A helyzet törékenységét, illetve a piaci veszélyeket jól példázza, hogy ugyan az elmúlt években egyre kevesebb fizetésképtelenségi eljárás indult Németországban, azonban az idén ez a folyamat megtorpanni látszik – mondta Vanek Balázs.
Az Atradius adatai szerint a német fizetésképtelenségi eljárások száma az elmúlt években 2009-ben tetőzött, akkor 32 687 volt, ami 2013-ra 25 995-re csökkent. Azonban 2014-ben még mindig minimum 25 900 eljárásra számít a hitelbiztosító, ami a korábbi évek egymást követő 6-8 százalékos csökkenéséhez képest stagnálás lesz.
Az Atradius országigazgatója szerint a magyar cégeknek még a stabilnak mondható német piacon is érdemes felkészülniük a lehetséges kockázatokra.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!