Az alelnök közölte azt is, hogy a kártérítés maximális 30 millió forintos plafonja bőséges fedezetet nyújthat a lakossági károsultaknak, hiszen a négy érintett kisbanknál az átlagos betétösszeg nagysága ennek csak a töredékét teszi ki. A DRB bankcsoportnál – a vállalati és intézményi ügyfelekkel együtt – bő 123 ezer betétet kezeltek mostanáig.
A Buda-Cash vezetői egyébként szabadlábon védekeznek, egyikük sincs előzetes letartóztatásban. Bánáti János, a brókerház tulajdonosának, Tölgyesi Péternek az ügyvédje lapunknak arról beszélt, hogy ismeretlen tettes ellen folyik az eljárás, és eddig még nem merült fel a személyi felelősség kérdése. Ebből következik, hogy egyelőre nincs szó arról, hogy a Buda-Cash vezetőinek a magánvagyonukból kellene kártalanítaniuk a brókerház ügyfeleit. Bánáti János megerősítette: védence Magyarországon tartózkodik. A cég egyébként egy igen terjedelmes cégháló egyik tagja, így nagyon szövevényes háttérrel rendelkezik. Mint arra a Fidesz-frakció a napokban felhívta a figyelmet, Antali Károly, a Buda-Cash felügyelőbizottságának elnöke kormánybiztosként felügyelte a MÁV átalakítását.
A miniszter arról is beszélt, hogy a 84 önkormányzatból azért 67-nek ad rendkívüli támogatást a kormány, mert ezeknek a helyhatóságoknak már a márciusban esedékes bérek kifizetése is problémát okozna. Ezt kellett orvosolnia a kormánynak a Belügyminisztérium tartalékalapjából. Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn az Országgyűlésben napirend előtt jelentette be, hogy a Buda-Cash-ügy miatt nehéz helyzetbe került önkormányzatok közül 67 kap összesen mintegy 245 millió forintot rendkívüli támogatásként.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!