Az ügyvéd előző nap az MTI-nek azt mondta: nem menekültek külföldre a Buda-Cash vezetői, az országban vannak, és a hatóságok rendelkezésére állnak. Az ügyről annyit közölt, hogy védence a hétfői razzia előtt meghallgatást kért a Magyar Nemzeti Bank (MNB) vezetőitől, és feltárta a cégcsoport 100 milliárd forinttal „köszönő viszonyban” álló hiányát.
Bánáti János szombaton a Hír TV-nek úgy nyilatkozott – miként a csatorna honlapján olvasható –, hogy „történtek a nyomozó hatóság részéről kényszercselekmények, tehát például házkutatás és lefoglalás, erről jegyzőkönyvek állnak rendelkezésre, és erről hivatalos tudomása van a Buda-Cash vezetőinek. Ismeretlen tettes ellen sikkasztás bűncselekményének a gyanúja miatt indult meg a nyomozás.”
Továbbra sincs válasz arra a kérdésre, hogy miként vezethette orránál fogva több mint egy évtizedig a Buda-Cash a pénzügyi felügyeletet, mint ahogy az előtt is értetlenül állnak a szakértők, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint százmilliárd forint vált köddé a brókerház kezei között. A lapunknak nyilatkozó szakemberek szerint a fenti eset rávilágít arra, hogy mekkora gondok lehettek a pénzügyi felügyeletnél az elmúlt évtizedben.
– Most kezdődik az igazi botrány
– Pintér Zoltán, a Buda-Cash alapítója
– Így juthatnak hozzá nyugdíjukhoz a DRB ügyfelei
– Kettős könyvelést vezetett a Buda-Cash?
– Bukhatja a pénzét a siklósi önkormányzat
– Siklósi jajkiáltás: százezer forintja sem maradt az önkormányzatnak