A Telekom részvényeinek egy része nem veszett el

Csaknem az utolsó darabig megvannak a Hungária Értékpapírnál.

MTI
2015. 12. 28. 6:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap emlékeztet rá: a vagyonvizsgálatra azért volt szükség, hogy a felszámoló ki tudja adni a megmaradt vagyonelemeket a volt ügyfeleknek, továbbá a kártalanításukhoz szükséges adatokat nyújtson a Befektető-védelmi Alapnak.

A felszámoló a Buda-Cashnél a Magyar Telekom-részvények mellett OTP-, Mol-, Richter-, valamint a tőzsdén már nem forgó Fotex-részvényeket talált, továbbá állampapírokat, OTP-részvényekre átváltható Opus-kötvényeket, euró-, dollár- és forintköveteléseket. Csaknem teljes egészében, több mint 97 százalékban a szeptember 16-án lejárt diszkontkincstárjegyek vannak meg e társaságnál, míg a Richter-részvényeknek a 90 százaléka került elő. A Hungária Értékpapír Zrt. ügyfeleinek a számláiról a legnagyobb arányban a kanadai dollárnak veszett nyoma, abból mindössze 0,75 százalék lelhető fel – írta a lap.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.