Egyre több magyar cég tűnik el a süllyesztőben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Az építőipar és a kiskereskedelem a legnépszerűbb tevékenységek közt van az új alapítású cégek körében.

Gyöngyösi Balázs
2017. 01. 05. 14:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bejegyzett cégek száma a kommunális tevékenységet végző vállalkozások körében növekedett a legnagyobb mértékben, több mint 10 százalékos emelkedést követően 3600 vállalkozással, a közigazgatási és védelmi tevékenységet végző vállalkozások száma pedig 2 százalékkal haladja meg az egy évvel ezelőtti szintet. Több mint 3 százalékkal csökkent viszont a textilipari, a nagykereskedelmi és a papíripari cégek száma, míg a fafeldolgozók és gumigyártók száma több mint 2 százalékkal lett kevesebb.

Megyei viszonylatban vizsgálódva Nógrád megye kivételével mindenhol csökkent a cégszám. A legnagyobb visszaesés még mindig Komárom-Esztergom megyében mérhető, ahol közel 4 százalékkal kevesebb társaság működik most, mint egy évvel korábban. Fejér, valamint Jász-Nagykun-Szolnok megyében pedig 2 százalékkal kevesebb bejegyzett cég működik. Sokat javult a helyzet Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ugyanis ezeken a területeken egy év alatt kevesebb mint felére mérséklődött a cégszámok csökkenése. A legkisebb cégszám-csökkenés Győr-Moson-Sopron, Csongrád és Baranya megyében (0,15, 0,22 valamint 0,31 százalék) történt 2016-ban.

Továbbra is magas a megszűnő cégek száma, ami arra enged következtetni, hogy az idei évben tovább mérséklődik majd a működő vállalkozások száma, ugyanakkor a cégalapítási kedv javulásának köszönhetően a csökkenés ütemében további lassulás várható. A csőd, felszámolási és kényszertörlési eljárások számában tapasztalható visszaesés is előrevetíti, hogy a magyar gazdaság tisztulási folyamata a vége felé közeledik.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.