A járvány nyomán előtérbe kerülnek a biztosítások

A magyarok 32 százaléka érzi úgy, nincs eléggé biztosítva a vírus negatív következményeivel szemben.

Horváth Éva
2020. 05. 12. 12:48
Karnok Csaba
Hamarosan az Országgyűlés elé kerülhet az új home office szabályozás Fotó: Karnok Csaba Forrás: Délmagyarország
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyarok 32 százaléka érzi úgy, hogy nincs eléggé biztosítva a koronavírus negatív következményeivel szemben. A vírustól való félelem miatt a biztosítók ügyfeleinek többsége pedig új elemekkel szeretné bővíteni biztosítási portfólióját – derül ki a Generali Biztosító globális reprezentatív felmérésének hazai adataiból. A cég a 22 országot felölelő globális felmérésében többek között a magyar, francia, indonéz vagy éppen kínai lakosság koronavírussal kapcsolatos érzelmeit, félelmeit, pénzügyi kilátásait, valamint ezen tényezők biztosítási piacra gyakorolt hatásait vizsgálta.

A magyarok érzelmi állapota nem lóg ki a globális átlagból, sőt, annál valamivel derűlátóbbak is, hiszen 51 százalékuk inkább optimista vagy kifejezetten optimista a járványhelyzetben. A válaszok alapján a hazai lakosság próbál pozitívan hozzáállni a megváltozott életkörülményekhez és kitartóan várja a vírus lecsengését.

Háromból egy magyar home office-ban

Az adatok szerint országunk lakói egyformán aggódnak a fizikai és mentális egészségük, a szociális kapcsolataik és a pénzügyi kilátásaik miatt, habár a szabadúszó munkavállalókat, a budapestieket és a fiatal gyermekteleneket érthető módon kiemelkedően foglalkoztatja az utóbbi. Sajnos az aggodalom nem alaptalan: a magyarok 63 százaléka már március végén is tapasztalt bevételkiesést a koronavírus-járvány következményeként, de még megdöbbentőbb, 78 százalékuk már akkor is attól tartott, hogy a helyzete tovább romlik. A mentális egészségüket leginkább a nyugdíjasok féltik, a legnagyobb biztonságban pedig a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók érzik magukat.

A járványhelyzet a legtöbbünk munkakörülményeire is drasztikus hatással volt, háromból egy magyar dolgozik jelenleg otthonról, ők arra számítanak, hogy még legalább 3 hónapig ez így is marad. Úgy látják, hogy a munkanapok hossza home office-ban sem változott lényegesen, csupán néhány százalékuk érezte úgy, hogy ebben a helyzetben kevesebb időt töltene a számítógépe előtt.

Népszerű a jövedelembiztosítás

Honfitársaink megközelítőleg 50 százaléka elégedett azzal, ahogy a biztosítója kezeli a járványszituációt, ugyanakkor úgy érzik, nincsenek megfelelően biztosítva a koronavírus esetleges következményei ellen.

– A magyarok 43 százaléka gondolkodik azon, hogy új életbiztosítást kötne, de a legnagyobb változás a jövedelembiztosítások iránti érdeklődésben van: 22 százalékkal többen törik a fejüket azon, hogy bevételeiket védjék, miközben a krónikus betegségek költségeinek fedezésére is 14 százalékkal nagyobb számban kötnének szerződést – árulta el a Generali Biztosító értékesítésért felelős igazgatósági tagja. Márta Róbert ugyanakkor elégedetten nyugtázta, hogy az ügyfelek 71 százaléka egyáltalán nem gondolkodik szolgáltatóváltáson, aki mégis változtatna a szerződésén, az a jelenlegi biztosítójánál kívánja ezt megtenni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.