Okos pulzusmérőt hordanának a nagyik

Nyitott az intelligens eszközökre, de segítséget is vár a szenior korosztály a fiatalabb családtagoktól.

Magyar Nemzet
2020. 12. 21. 8:04
Healthcare, medical, omnichannel and technology concept. Old person using smart watch and while talking to someone on the phone. Old woman pensioner uses Fitness Tracker. Elderly Woman Phone Calling
Healthcare, medical, omnichannel and technology concept. Old person using smart watch and while talking to someone on the phone. Old woman pensioner uses Fitness Tracker. Elderly Woman Phone Calling. Egyszerűbb volna, ha nem telefonon kellene bediktálni az adatokat az orvosnak Fotó: www.fotoliza.com.ua Forrás: 123RF
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szenior korosztály számára központi kérdés a jó egészség, közel háromnegyedük rendszeres testmozgással őrzi a testi és szellemi fittségét, figyeli a vérnyomását vagy a pulzusát – derül ki a Telekom megbízásából készült országos reprezentatív kutatásból, amely a 65–85 év közötti mobiltelefon-használók egészségtudatosságát, illetve digitális készségeit vizsgálta.

Az egyes egészségügyi paraméterek követése az internetre kapcsolt eszközökkel a fiatalabb korosztályoknál ma már napi rutin, de a kutatók jól érzékelhető generációs szakadékként azonosították azt, hogy a szenior korosztályból csak minden nyolcadik ember használ okoseszközt e célra.

Pedig az okoseszközök a jelenleginél jóval hangsúlyosabbak is lehetnének a szenior generáció egészségmegőrzésében. Ezt támasztja alá, hogy

folyamatosan mérik az egészségügyi adataikat, és ezeket a megkérdezettek 86 százaléka rendszeresen vagy alkalmanként meg is osztja az orvosával. A többség kifejezett érdeklődéssel fogadna egy, az egészségügyi adatok tárolására és továbbítására is alkalmas okoseszközt.

Ehhez már adott az a feltétel, hogy a 65 év felettiek kétharmada rendelkezik valamilyen internet-hozzáféréssel, majdnem egyharmaduk mobilnet-hozzáféréssel is.

Elsősorban az orvos tanácsa, az egyszerű használat és a betanulás során főként a fiatalabb családtagoktól kapott megfelelő támogatás ösztönözné a korosztályt arra, hogy egészségügyi okoseszközt kezdjen használni. A 65–85 év közöttiek egyharmada jó néven venné továbbá, ha a távközlési szolgáltatójára is támaszkodhatna az egészségbarát okoseszközök megismerésében, illetve azok napi használata során.

Egyszerűbb volna, ha nem telefonon kellene bediktálni az adatokat az orvosnak
Fotó: 123RF

– A világjárvány még aktuálisabbá teszi, hogy tudatosabban odafigyeljünk saját és idős rokonaink egészségére, ebben pedig támaszkodhatunk a testen hordható okoseszközeinkre. Ezek segítségével nyomon követhetjük fizikai állapotunk változásait, miközben felhívják figyelmünket azokra az eltérésekre, amikor javasolt soron kívül orvoshoz fordulni. A most induló Okosegészség programunkkal minél több emberhez szeretnénk eljuttatni ezt a tudást, és az idősek digitális fejlesztésében számítunk a fiatalokra is – mondta Szabó Béla Attila, a Magyar Telekom kereskedelmi és márkakommunikációs igazgatója.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.