Érdekes a program, komoly nevek szerepelnek az október 21-én megrendezendő 9. Borkonferencián az előadók listáján. A helyszín a budapesti New York Palota. A ma közzétett részletes programból kiderül: a szervezők igyekeznek újdonságokat behozni, kóstolós programot is szervezni és minél inkább bevonni a hallgatóságot is az eseményekbe, arra ösztönözve a konferencia résztvevőit és az érdeklődőket, hogy hallassák a hangjukat.
Az agrárminisztérium minden bizonnyal húsbavágó bejelentésekkel érkezik a pályázati lehetőségekkel kapcsolatban, de Gilvesy Róbert jóvoltából hallhatunk majd olyan fontos trendekről, mint a vulkanikus borok, vagy Miklós Csabitól olyan aktualitásokról, amelyek a covid alatti válságkezeléssel és értékesítéssel függenek össze – olvasható a szervezők közleményében.
Online előadás formájában ott lesz a Francis Ford Coppolát és Jeff Bezost is a korábbi partnerei között tudó Paul Mabray, a Pix.wine alapítója (aki a jövőbe enged majd bepillantást), illetve Elizabeth Gabay MW is, aki a rozé borok forradalmáról beszél majd nemzetközi összehasonlításban.
Nagy érdeklődés előzi meg a Rozé Masterclasst, amelynek keretein belül Fiáth Attila (nemzetközi borakadémikus, egyetemi tanár, a TOP 100 magyar bor idei zsűrijének elnöke) és három fiatal magyar borász – Konyári Borbála, Frittmann Péter és Sebestyén Csaba – segítségével a résztvevők áttekinthetik és „megkóstolhatják" a hazai viszonyokat is.
Hallhatnak a résztvevők a Törleyt is tulajdonló társaság, a Henkell-Freixenet akvizíciójáról is és két kerekasztal-beszélgetésbe is bekapcsolódhatnak. A „Borászat, mint befektetés hazánkban" témájú kerekasztalt Bánlaki D. Stella, a Forbes főmunkatársa vezeti aki a gazdasági élet olyan vezető szereplőivel beszélget majd, mint Csányi Attila (vezérigazgató, Bonafarm Csoport), Márton Péter (igazgatósági tag, Capital Consulting Zrt.; tulajdonos, Márton Birtok) és Váradi József (vezérigazgató, Wizz Air; tulajdonos, Juliet Victor).
A másik beszélgetés „Az édesborok jövője a világban – Tokaj" témakörét boncolgatja majd olyan szakavatott véleményvezérekkel, mint Áts Károly (Grand Tokaj Zrt, Borászok Borásza 2020), Demeter Endre (DemeterVin), Kutas István (kommunikációs szakember, borgyűjtő) és Litauszki Zsolt (kreatívséf, BDPST Group).
A szervezők kifejezetten kérik a résztvevőket és az érintetteket, hogy hallassák ők is a hangjukat, a konferencián ragadják magukhoz a mikrofont, vagy akár előre küldjék el kérdéseiket a konferencia weboldalán található e-mail-címre vagy a hivatalos Facebook oldalon keresztül – áll a közleményben.
Borítókép: MTI/Mohai Balázs
Lehet pályázni a Jövő Borásza ösztöndíjra
A Jövő Borásza Ösztöndíjra november 15-ig adhatnak be pályázatot szőlész-borász egyetemi hallgatók. Az ösztöndíjprogram keretein belül a pályázatot kiíró Vinum Praemium Alapítvány 1.000.000 Forintot biztosít külföldi szüreti gyakorlatra a nyertes pályázónak, aki a legjobb borászoknál szerezhet szüreti gyakorlatot is. Pályázati kiírás és részletek: https://boraszokborasza.hu/hu/osztondijprogram.