Vietnam nyitott a magyar megoldásokra

Vietnamban is keresik a magyar árut, a mezőgazdasági termékek mellett pedig egyre nagyobb az igény a technológiai megoldásokra. Ezt jelzi annak a vietnami-magyar feldolgozóüzemnek a példája is, amelyet csütörtökön adtak át.

2019. 10. 25. 9:27
Hens are seen at a farm outside Hanoi
A legmodernebb agrártechnológia kerül a távol-keleti ország új baromfi-feldolgozó üzemébe Fotó: Reuters
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A XXI. századi, piacképes agrárium felépítése elképzelhetetlen a nemzetközi együttműködések nélkül – hívta fel a figyelmet vietnami útján Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető a Nguyen Xuan Cuonggal, Vietnam mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszterével folytatott tárgyalásokat követően jelezte: a kormány keleti és déli nyitási politikájának megfelelően az elmúlt években dinamikusan bővült az ország külkereskedelmi forgalma a mezőgazdasági termékek területén. Ennek köszönhetően Vietnamba is egyre több magyar terméket szállítanak az ágazat szereplői. Az exportban a legnagyobb szerep jelenleg az állati eredetű termékeknek jut.

– Az elmúlt években korszerű, több ágazatot átfogó együttműködés alakult ki a két ország között, ennek az egyik legfontosabb alappillére a mezőgazdaság – szögezte le Nagy István. Szavai szerint a hazánkban tanult és diplomát szervezett vietnami szakemberek ismerik a magyar mezőgazdaság technológiai színvonalát. – Emellett azt is megtapasztalhatták, hogy mi a minőségi termékekben, a kiváló élelmiszerekben hiszünk. Mert a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar kiemelt figyelmet fordít az egészséges, biztonságos és megbízható élelmiszer-ellátásra, szavatolva a magyar élelmiszerek GMO-mentességét is – tette hozzá a tárcavezető.

A legmodernebb agrártechnológia kerül a távol-keleti ország új baromfi-feldolgozó üzemébe
Fotó: Reuters

Emlékeztetett arra, hogy a két ország 2017-ben keretmegállapodást kötött, amely a kölcsönös előnyökön alapuló, több területet átfogó nemzetközi együttműködést helyezte előtérbe. A közös munka eredményeként jött létre az a baromfi-feldolgozó üzem is, amelyet tegnap adtak át Thanh Hóa tartományban a miniszterek.

A baromfitenyésztéssel és -keltetéssel foglalkozó magyar–vietnami vállalat épületének alapkövét tavaly tették le. – Az együttműködés több mint tizenkétmillió euró értékben jött létre, amelynek nagy részét, 60 százalékát a magyar gép- és technológiagyártók biztosították. Ez óriási elismerés a magyar vállalatoknak, amelyek a legmodernebb agrártechnológiát, az innovációt helyezik előtérbe működésük során – mutatott rá Nagy István. A tervek szerint kezdetben évi húsz-, később negyvenmillió baromfit nevelnek és dolgoznak majd fel a tegnap átadott üzemben, ami minőségi fordulópontot jelent majd az országnak.

A találkozó során a felek a megbeszélésen az agrárium további területeit és azok fejlesztésének lehetséges irányait is megvizsgálták. Az éghajlatváltozás hatásairól, a vízgazdálkodásról, illetve további együttműködésről is egyeztettek az oktatás és a kutatás területén.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.