Nem sikerül kitoloncolni Belgiumból a gyűlöletet terjesztő prédikátort

A férfi az állambiztonság szerint fokozott fenyegetést jelent a társadalomra, de nem sikerül a kiutasítás, mivel a külföldiek jogi tanácsa ellenzi az eljárást - olvasható a V4NA Hírügynökség cikkében.

Forrás: V4NA HÍRÜGYNÖKSÉG2022. 01. 28. 18:14
Forrás: TWITTER
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly óta húzódik Belgiumban egy radikalizálódott személy, Abdallah Ouahbour ügye, akit annak ellenére nem sikerül kitoloncolni az országból, hogy a Fenyegetésértékelési Elemző Testület (OCAD) és az állambiztonsági szolgálat jelentésében is az áll, hogy a férfi különösen magas fenyegetettséget jelent a társadalomra. A szóban forgó személy ugyanis állítólag

az egyik fő vezetője annak a terrorista csoportnak, amely felelőssé tehető a 2003-as casablancai és madridi merényletekkel, amelyekben 250 ember vesztette életét.

Az állambiztonság legfrissebb jelentéséből az is kiderül, hogy a szélsőséges iszlamista férfi erkölcsi és anyagi támogatást is nyúlt az Iszlám Állam nevű terrorcsoportnak.

A belga Bevándorlási Hivatal tavaly indított eljárást Abdallah Ouahbour kiutasítása érdekében és júniusban Sammy Mahdi menekültügyi és migrációs államtitkár elrendelte a marokkói állampolgárságú 48 éves férfi kiutasítását az országból.

Abdallah Ouahbour Belgiumban született és 1990 óta él az országban, a sudinfo.be értesülései szerint nős és két gyermeke van. Ouahbour fellebbezett a kitoloncolás ellen, mivel indoklása szerint poszttraumás stresszben szenved és attól tart, hogy letartóztatják Marokkóban.

A kitoloncolást a mai napig nem lehetett végrehajtani, ugyanis Sammy Mahdi államtitkár számítását keresztülhúzta a külföldiek jogi tanácsa, akik ellenzik az eljárást, arra hivatkozva, hogy az állambiztonsági jelentések túl homályosak és szerintük nem elegendőek ahhoz, hogy a férfit kiutasítsák Belgiumból.

A külföldiek jogi tanácsa úgy véli, hogy az állambiztonsági szolgálatnak konkrétabb jelentésekkel kellene szolgálnia, felhívja továbbá a figyelmet arra, hogy a kiutasítás alapját képező elemzések terrorizmus miatti elítélés kapcsán készültek, holott ezt nem szabadna figyelembe venni, a tanács ezért a Semmítőszékhez akar fordulni a probléma megoldása érdekében.

Sammy Mahdi államtitkár mindeközben tovább harcol a radikális személyek kitoloncolása érdekében, a De Afspraak című műsor vendégeként kifejtette, hogy az OCAD és az állambiztonsági szolgálatok nem veszik félvállról a nyomozásokat és a jelentéseket, ám ha az üggyel foglalkozó bírónak nem áll elég információ a rendelkezésére a helyes döntés meghozatalához, akkor államtitkárként az ő dolga, hogy eldöntse, ellátja-e a bírót az információkkal, amit elmondása alapján meg fog tenni.

Sammy Mahdi a Mediahuis-nak is adott interjút a témával kapcsolatban, melyben szintén beszámolt róla, hogy folytatja a küzdelmet, mert nem nyugszik abba bele, hogy az országban olyan radikális alakok tartózkodjanak, akik fenyegetést jelentenek a társadalomra nézve. Elmondása alapján az állambiztonsági szolgálatok teljes aktáját a bíró rendelkezésére bocsátja, hogy minden szükséges információ a rendelkezésére álljon a döntéshozatalhoz. Az államtitkár kitért rá, hogy az elmúlt években más radikalizálódott személyeket is kiutasítottak az országból és hozzátette, hogy zéró toleranciát kell tanúsítani azokkal szemben, akik nemzetbiztonsági szempontból veszélyt jelentenek - olvasható a V4NA Hírügynökség cikkében.

Borítókép: Sammy Mahdi (Fotó: Twitter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.