A túlélők közül hárman önkezükkel vetettek véget életüknek az átélt trauma hatására

Csaknem egy évtized telt el a 2015. november 13-i párizsi terrortámadások óta, de az emlékek még mindig fájóan elevenek. Párizsban az áldozatokra emlékeztek.

2024. 11. 14. 8:31
Michel Barnier francia miniszterelnök és Anne Hidalgo párizsi polgármester a megemlékezésen
Michel Barnier francia miniszterelnök és Anne Hidalgo párizsi polgármester a megemlékezésen Fotó: Hans Lucas via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több megemlékezést is rendeztek Párizsban a 2015. november 13-i terrortámadások kilencedik évfordulóján. A Stade de France stadionnál elkövetett robbantásban, a Bataclan koncertteremben történt mészárlásban, illetve a megtámadott kávézókban és éttermekben százharminc ember halt meg azon a novemberi éjszakán, több mint négyszázan pedig megsebesültek.

Ráadásul a tragédiák sora ezzel nem ért véget, a túlélők közül hárman önkezükkel vetettek véget életüknek az átélt trauma hatására.

A Bataclan koncertteremnél Michel Barnier miniszterelnök és Anne Hidalgo párizsi polgármester rótták le tiszteletüket, míg a 11. kerületi városházán az érintettek egyesülete tartott megemlékezést. „Anélkül, hogy engedtek volna a felejtés kísértésének, az áldozatokkal való szolidaritásuk kinyilvánításával a párizsiaknak sikerült helyreállítaniuk az életet és a mindennapokat ezekben a súlyosan próbára tett városrészekben. Ez a közös képesség, hogy újra talpra tudtak állni, a párizsi társadalom reményének, de az áldozatok és szeretteik iránti barátságnak és tiszteletnek is a jele” – idézi közleményüket a France3 francia közszolgálati média.

Jövő tavasszal pedig megnyílik majd az az emlékpark, amit az áldozatok emlékére hoznak létre Párizsban.

Sajnos a terrortámadások tanulsága máig aktuális. Annyiból csökkent a veszély, hogy a hatóságok óriási előrelépést tettek, viszont 2023-ban az Európai Unióban egymillió-százötvenezer migráns adott be tartózkodási kérelmet – mutatott rá lapunk kérdésére Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő.

Ami ennél sokkal rosszabb, hogy az afrikai fiatalság 64 százaléka nyilatkozott úgy, hogy három éven belül megindul Európa felé

– emelte ki Nógrádi György, hozzátéve, hogy az érkezőknek nagyjából három-öt százaléka válik terroristává, mert nem tud vagy nem akar beilleszkedni az adott térségbe.

Rengeteg a boldogtalan ember, aki nem tudott vagy nem akart beilleszkedni, és ezek bármikor elkövetnek olyan egyéni terrorcselekményeket, aminek nincs előjele, amire nem lehet felkészülni. Nem utasítást kaptak, hanem dühükben, szégyenükben, bánatukban csatlakoztak ezekhez a mozgalmakhoz

– magyarázta a szakértő.

Borítókép: Michel Barnier francia miniszterelnök és Anne Hidalgo párizsi polgármester a megemlékezésen (Fotó: Hans Lucas via AFP)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.