Diszkriminálta Trump támogatóit az amerikai katasztrófavédelem

Bár az amerikai katasztrófavédelem igyekszik egyetlen csapatvezető túlkapásának beállítani, úgy tűnik, rendszerszintű volt az a jelenség, hogy azokat az otthonokat, amelyeken Trumpot támogató zászlók, táblák láthatók, egyszerűen kihagyták a hurrikánok pusztítása utáni átvizsgálásból. A republikánus képviselők meghallgatást hívtak össze az ügyben.

2024. 11. 13. 7:45
A Milton hurrikán pusztításának nyomai egy floridai településen
A Milton hurrikán pusztításának nyomai egy floridai településen Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre dagad a botrány az amerikai katasztrófavédelem (FEMA) körül, miután nemrégiben kirúgták az egyik floridai csapatvezetőt, mert kiderült, arra utasította munkatársait, hogy hagyják ki azokat az otthonokat, amelyeken Trump-tábla látható a hurrikán utáni átvizsgálásból – számol be róla a Fox News amerikai hírportál.

Ez az érintett háztulajdonosok számára óriási hátrányt jelentett, ugyanis automatikusan kizárta őket a katasztrófa után járó segély igényléséből.

Bár a FEMA illetékese elítélte a gyakorlatot, a kirúgott csapatvezető szerint a probléma rendszerszintű. Szerinte a FEMA vezetése tudott erről a gyakorlatról, ez ugyanis része annak a központi utasításnak, hogy a munkatársak lehetőleg kerüljék az összetűzéseket a helyiekkel. Nem csupán Floridában, de Észak-Karolinában is hagytak ki otthonokat azért, mert Trumpot támogató jelzések voltak a házon vagy az udvarban – állítja a kirúgott csapatvezető.

A csapatvezető valószínűleg „nagyon világos utasítást” kapott a feletteseitől – mondta el a FEMA egy névtelenséget kérő tisztviselője New York Post amerikai napilapnak. 

Létezik egy olyan, nem hivatalos irányelv, hogy az „egyenlőség nevében” a katasztrófák utáni átvizsgálásnál a marginalizált közösségeket kell előnyben részesíteni – magyarázta, hozzátéve, hogy „nem őrültség” azt állítani, hogy a FEMA arra utasította a munkatársait, hogy hagyják ki a fehér közösségeket.

A republikánus képviselőket felháborította a jelenség. James Comer, a felügyeleti bizottság elnöke bejelentette, hogy november 19-re meghallgatást hív össze az ügyben. Carlos Gimenez floridai képviselő „elítélendőnek” nevezte azt, ahogyan a Biden-kormányzat a botrányt kezelte.

Borítókép: A Milton hurrikán pusztításának nyomai egy floridai településen (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.