A Disney által preferált DEI lényege az, hogy a jelentkező adott munkához szükséges kvalitásainál nagyobb szerepet játszik, hogy milyen a bőrszíne, vagyis, hogy „történelmileg marginalizált csoport” tagja, vagy sem. Ez kísértetiesen hasonlít a kommunista időkben Magyarországon is alkalmazott gyakorlatra, aminek során sokkal többet számított az, hogy az illető mennyire vallja magáénak a marxista eszméket, illetve nem burzsoá származású, mint az, hogy ténylegesen értsen az adott munkakörhöz. Ennek a rendszerszintű alkalmazása végső soron a kommunista blokk gazdasági lemaradásához és összeomlásához vezetett.

(Fotó: Jim Lo Scalzo / MTI/EPA)
Nem véletlen tehát, hogy Trump elnök az elsöprő republikánus győzelmet felhasználva ki akarja gyomlálni ezt a káros joggyakorlatot az Egyesült Államokból.
Úgy tűnik azonban, hogy nem mindenki kapta meg az értesítést, hogy már más szelek fújnak a tengerentúlon. Így eshetett meg, hogy a Disney továbbra is ragaszkodik a DEI-hoz és kiáll az erősen diszkriminatív és most már jogellenes gyakorlat mellett.
A Disney nem érzi a megváltozott politikai hangulatot
Donald Trump beiktatásán részt vett többek között Elon Musk, a világ leggazdagabb embere, Mark Zuckenberg, a META tulajdonosa és Jeff Bezos, az Amazon tulajdonosa is.
Zuckenberg nemrég jelentette be, hogy a Facebook át fogja gondolni a tényellenőrző funkcióját, ami hatalmas felháborodást váltott ki a baloldalon. Nagy port kavart tavaly ősszel Jeff Bezos, a Washington Post tulajdonosának a döntése, aki a hagyományoktól eltérően megtiltotta, hogy a lap nyíltan támogassa Kamala Harrist a kampányban. Ezekből az esetekből is tisztán látszik, hogy az amerikai gazdasági elit elpártolt a demokrata vezetéstől.
Úgy tűnik, egyedül a Disneynél nem jöttek még rá, hogy Washingtonban új fejezet kezdődött Trump győzelmével.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP)