A Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) folytatja a pandémia miatt megszakadt közkedvelt művészeti előadás-sorozatát. A február 15-én induló Liturgia – Művészettörténet – Műtárgy… ami az egyháztörténetből kimaradt című kurzus az európai szakrális művészet kiemelt témaköreit mutatja be. Célcsoportja egyrészt a művészet iránt érdeklődő pedagógusok, egyházi személyek, papok, lelkészek, hittudományi felsőoktatási intézmények, valamint az egyházi iskolák jelenlegi és volt hallgatói, illetve tanárai; hitoktatók és lelkipásztori munkatársak, továbbá régészek, muzeológusok, művészek, a vizuális kultúra területén működő személyek. De a szervezők várják a téma iránt érdeklődőket is.
Jó hír a pedagógusoknak
, hogy a tanfolyam kétkredites továbbképzésnek minősül. A szemeszter végén pedig minden résztvevő oklevelet és kreditigazolást kap.
A sorozat összesen tíz részből áll, az órákat szerdánként 18.15–19.45 között, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen tartják elismert szakemberek, többek között Boros Ildikó szobrászrestaurátor művész, Fehér Ildikó művészettörténész, Heitler András festményrestaurátor művész, Orosz Csaba képzőművész és művészetpedagógus, Salamon Gáspár művészettörténész, Sturcz János művészettörténész, Szurcsik József festő és képzőművész, Terdik Szilveszter művészettörténész és régész, valamint Tayler Patrick festőművész.
A Liturgia előadás-sorozat változatos megközelítésekben foglalkozik a szakrális művészettel, a hallgatók ízelítőt kapnak többek között a freskófestészetből, az építészettörténetből, az ikonográfiából és a liturgikus hagyományokból is. A kurzus különlegességét erősítik a műterem-látogatások, melyeken a restaurátorral való beszélgetések személyesebbé teszik a tárgyi ismereteket.