A szegedi elnök ezüstérmet vár

Halász Miklós
2000. 12. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bajnokság végéig a szerb Dragan Djukicsot bízta meg a Szeged elnöksége a jelenleg harmadik helyen álló NB I-es férfi kézilabdacsapat irányításával. Az új vezetőedző ma mutatkozik be a játékosoknak. Djukics Tamás Sándortól vette át a stafétabotot. Tamást november 22-én bízták meg ideiglenesen a tréneri feladatok ellátásával, mert a klubelnök-vezetőedző Kővári Árpád a dunaújvárosi súlyos vereség után lemondott szakvezetői tisztéről. Tamás, aki pályaedzőből lett megbízott edző, eredményesen zárta egy hónapos működését, ugyanis irányításával a Szeged az EHF-kupában túljutott a CSZKA Moszkván, és két bajnoki mérkőzést is megnyert.Kővári Árpád klubelnök a Magyar Nemzetnek nyilatkozva elmondta, azért esett a választás a szerb szakemberre, mert Jugoszláviában a férfi kézilabdázás magasabb színvonalú, mint nálunk – a negyedik helyen végeztek az olimpián – és az ottani játékstílus meghonosítását várják az új csapatfőnöktől. Djukicstól azt is remélik, hogy általa harcosabbá és eredményesebbé válik a Szeged, a játékosok az eddigitől eltérő egyéni képzést kapnak, és a bajnokságot az ezüstérmes helyen fejezik be.Kővári szerint az új trénernek nem lesz beilleszkedési gondja, hiszen a Tisza-parti gárda három meghatározó embere, Bajusz, Eklemovics és Kajganics nemcsak anyanyelvi szinten beszél szerbül, hanem Jugoszláviában sajátította el a kézilabdázás alapjait is. A Szeged elnöke úgy látja, eljött a stílusváltás ideje, ugyanis a csapat a négy évvel ezelőtti bajnoki cím megszerzése óta kimagasló eredményt nem tudott elérni, és ez idő alatt öt edző fordult meg a klubnál, akik szinte egyforma felfogást és iskolát képviseltek.A harmincnyolc éves Djukicsot Kővári így jellemezte: szép sikereket ért el hazájában az újvidéki testnevelési egyetemen diplomázó szakember. Több együttesnél megfordult, edzői munkáját tizenhárom évvel ezelőtt a jugoszláv ifjúsági férfi válogatottnál kezdte, majd az első osztályú Metaloplasztikát irányította, aztán dolgozott a Zvezdánál és szövetségi kapitányként a jordániai férfi válogatottnál, s csapatával az ázsiai játékokon ötödik helyezést ért el.Pályafutásának eddigi csúcsára az elsőosztályú női csapatnál, a Krusevácnál jutott, ugyanis a klub második lett a jugoszláv bajnokságban és kupában. A jugoszláv szakember szerződése 2001. június 15-én jár le, de Kővári Árpád lapunkkal tudatta: a klub meghosszabbítja Djukics szerződését, ha beválik a stílusváltás, és a szakember eredményesen dolgozik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.